Soft glam filter rozjasňujúci tónovací fluid je bomba

Krásny deň dámy. Soft glam filter rozjasňujúci tónovací fluid už nie je v makeupovom svete úplná novinka. Catrice prišiel s touto výnimočnou vecou pár mesiacov dozadu. Za mňa ide o dokonalý dupe na Charlottu Tilbury.

SOFT GLAM FILTER ROZJASŇUJÚCI TÓNOVACÍ FLUID

Úvodom vám najprv porozprávam o dokonalom filtri od Charlotty Tilbury s názvom Hollywood flawless filter. Charlotte Tilbury je britská vizážistka, ktorá má svoju vlastnú značku. Je mimoriadna. Tento makeupový filter je jeden z jej produktov, ktorý na trhu donedávna nemal konkurenciu. Asi pred rokom sa začali objavovať podobné záležitosti. Charlotina značka má však diametrálne odlišnú cenu od značky Catrice. Chystám sa urobiť porovnávajúce video, ale na prvý pohľad ide o rovnaké produkty s rozdielom ceny 40 Euro.

Soft glam filter rozjasňujúci tónovací fluidA to je už naozaj dosť. Filter od Charlotty má však oveľa väčší výber odtieňov. Catrice má myslím tri odtiene a na našom trhu sú len dve svetlejšie. Ideme teda naspäť k tomu, čo to vlastne je za zázrak.

Soft glam filter rozjasňujúci tónovací fluid je krémový, ale ľahučký tónovací krém. Konzistečne sa správa krémovo a vytvára na tvári „dewy“ efekt. Je to akoby vlhko pôsobiaca pleť. Pôsobí to naozaj zdravo, najmä ak ho použijete len na určité miesta.

Moja kamarátka má suchú pleť a používa ho na celú pleť ako klasický makeup. Prepudruje len určité miesta. Moja kamoška je naozaj náročný zákazník, ale do tohto soft glam filtra sa zbláznila. A ja sa jej vôbec nečudujem. Nádherná textúra, a príjemná farbička. Na NOTINO sa dajú často zohnať aj tie limitky, ktoré už nie sú na predajniach:).

Pozor, toto nie je makeup. Je to skôr niečo ako primer/báza, alebo tónovák. Možno to slovko „filter“ je ten najsprávnejší výraz. 

Výsledkom je lesklá pleť. Používaním na celú tvár, by ste sa leskli až príliš. Preto je úplne najvhodnejšie použiť ho napríklad na lícne kosti. Ak máte obnažený dekolt, môžete ho naniesť na kľúčne kosti avšak rátajte s tým, že ide o mastnejší produkt. Ak ho zafixujete, tak sa stratí ten glow. Je rozdiel, či použijete na telo púdrový alebo makeupový produkt. Pri dotyku sa bude ten krémový pravdepodobne otierať.

Soft glam filter rozjasňujúci tónovací fluidLesklá pleť po použití Soft glam filteru má veľmi atraktívny efekt. Ten produkt nie je perleťový. Vytvára niečo medzi jemným dúhovým a lesklým efektom. Ťažko sa popisuje.

HODÍ SA SOFT GLAM FILTER ROZJASŇUJÚCI TÓNOVACÍ FLUID AJ ZRELŠEJ PLETI?

Určite áno. V makeupe je to tak, že takmer všetko môže byť pre všetkých. Len spôsob používania je nutné prispôsobiť potrebám pleti.

Pri zrelšej pleti sa mne osobne totiž osvedčilo používať makeupy, ktoré nie sú matné. Ideálne makeupy s hydratačným základom, ktoré na koži neuschnú. Majú žiaden alebo minimálny obsah púdru.

Ako to zistiť? Všimnite si, že ak napríklad na pokožku rúk vytlačíte nejaký makeup, tak ten, ktorý je hydratačný, ostáva na koži svieži. Makeup, ktorý je suchý, pôsobí na koži akoby stiahnuto. Pri zrelej pleti, ktorá je už povedzme o niečo suchšia, pôsobí akýkoľvek púdrovejší makeup nepekne. Nesviežo. Pleť pôsobí vyschnuto a staršie. Vrásky výraznejšie.

TIP! SOFT GLAM FILTER ROZJASŇUJÚCI TÓNOVACÍ FLUID viete použiť samostatne alebo zmiešať s makeupom. Viete ho použiť navrch makeupu, jednoducho sa s tým viete pohrať.  Môžete ho použiť prstami, štetcom, i hubkou. Aby pleť nepôsobila prelíčene, naneste ho len na tie miesta, kde očakávate lesk. Na tie zvyšné si naneste makeup. Nemusíte produkty vrstviť jeden na druhý a zbytočne vytvárať masívnejší vzhľad podkladu.

Kolegyňa blogerka napísala článok o jednom dobrom produkte zo značky Catrice. Nie je to makeup, ale táto vec sa im podarila. Čítaj tu o Hydro protect melting cream

Catrice Soft glam filter rozjasňujúci tónovací fluid sa predáva ako odtieň číslo 010 Fair/Light a 020 Light/Medium. V obsahu sa nachádza vitamín E (veľmi častá vitamínová zložka, pretože je zároveň konzervant) a skvalán. Je to olejová zložka získavaná z rastlín, ktorá krásne hydratuje a je nekomedogénna.

Soft glam filter neobsahuje ochranu pleti pred slnkom, preto ak vám záleží na spf-ku, je vždy nutné použitie v rámci rutiny. Za mňa ide o krásny produkt, ktorých na trhu stále nie je veľa. Povedala by som, že je tento typ veľmi ojedinelý. Cena nezabolí a vy možno objavíte svätý grál:).

Zdielajte s kamarátkou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2024 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk