ABOUT

 

Splnil sa mi sen. Začala som ho snívať ešte na strednej škole. Dostala som do ruky paletu tieňov a kamarátka mi povedala: „nalíč moju sestru, majú v práci večierok“. Tak som chytila nejaký štetec a tú paletu, Pochopila som, že toto chcem robiť celý život. Byť vizážistka. Alebo inak, makeupartist a hairstylist. K účesom a hairstylingu som sa dostala o hodne neskôr, ale mojou srdcovkou sú nevesty a ich úprava.

Odvtedy prešlo už 22 rokov. V Bratislave som objavila súkromnú kozmetickú školu, ktorá mi veľa dala. Bolo to úžasné obdobie učenia sa. A hneď po skončení som začala líčiť pre Max Factor. V tom čase neexistovali vizážistické služby, boli najmä maskéri v divadlách a televízii. A sem tam nejaký vizážista pre selektívne luxusné značky. Max Factor bol u nás populárna kozmetika a výber kozmetík bol celkovo obmedzený. Celé dlhé dni som strávila líčením žien v obchodných centrách. Dámy rôzneho veku stáli v radoch, aby mohli byť nalíčené. Bolo to nové a vzácne.

Dalo mi to obrovskú prax a „rozlíčila“ som sa.

Nasledovali prehliadky, fototesty, neskôr líčenie do módnych a iných magazínov, na titulky, i spolupráca na rôznych premenách a do televízie. Tých projektov bolo nespočetne veľa. Učila som sa z kníh a odkukávaním z časopisov. Nebol bežný internet a neexistovali u nás tutoriály. Ale malo to svoju výhodu. Naučila som sa tvoriť inak. Používať a skúšať líčidlá aj inak, ako, na čo sú určené.

Participovala som na zmenárskych projektoch pre TV Markíza či STV. Pre rôzne vydavateské spoločnosti, ako Ringier Axel Springer (EVA, Nový čas, Madame Eva, Televízia atď.), Plus 7 dní (EMMA,Zdravie, Mamina, Plus 1 deň atď) a ďalšie.

Pracovala som pre niekoľko selektívnych kozmetík, ako Shiseido, Clarins a Guerlain. Niekoľkokrát som spolupracovala s magazínom Elle na projekte „Elle beauty lounge“ na Filmovom festivale Karlove Vary, kde som líčila napríklad i Dagmar Havlovú a ďalšie hviezdy českej scény. Ďalšou bola spolupráca na projekte pre TV Markíza Doma „Magazín LOVE“ a na videoklipoch Polemic, a Máriu Čírovú (Bez obáv a „Strácam“).

V posledných rokoch som mala pravidelnú rubriku v dámskom magazíne EVA, rubriku „Na vlastnej koži“ a v OK magazíne som pripravovala beauty stránku. Písala som pre český módny a modelingový portál MDLS. Moje rady a tipy sa objavili v časopise Evita, Báječná žena, a ďalších.

Môj blog je o makeupe, kráse a ženách.  Je výsledkom týchto posledných rokov, pretože som cítila potrebu ženám poradiť a písať o veciach, ktorým rozumiem najlepšie. 

Jednou z mojich vizážistických aktivít je i Domáca škola líčenia„. Naučím vás líčiť sa na bežný deň a upracem vám kozmetickú taštičku. Aby vám bolo veselšie, môžete mať skolu líčenia vo dvojici. Moju klientelu tvoria v posledných rokoch nevesty v rámci kompletnej vizáže s vlasovým stylingom, ale líčim dámy na rôzne príležitosti, robím príležitostné fotenia a projekty. Moja práca je krásna a je požehnaním spoluvytvárať vaše krajšie ja či pomôcť vám násjť pomocou vizáže stratené sebavedomie.

Preto ma neváhajte kontaktovať a nezabúdajte, že sme všetky krásne, len občas potrebujeme trochu pomôcť a aj to počuť :).

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk