Tuhé mydlo na obočie. Poznáte túto techniku úpravy?

Krásny deň, dnes sa pozrieme bližšie na nevšednú úpravu obočia a tou je tuhé mydlo na obočie tzv. soap styler. Len nedávno som si konečne zakúpila tuhé mydlo na obočie od Makeup Revolution, ktoré je transparentné a po jeho použití, pôsobí obočko akoby „zalaminované“. Laminácia obočia je technika, ktorá tu letí už pár letných období.

LAMINÁCIA OBOČIA VERSUS TUHÉ MYDLO NA OBOČIE

Lamináciu obočia som nikdy nepodstúpila. Na niekom sa mi táto technika „načechraného“ obočia páčila viac a na niekom vôbec. Tuhé mydlo na obočie nie je žiadnou novinkou. Tento typ úpravy obočia sa využíval už v minulosti. V čase, kedy neexistovali rôzne makeupové vychytávky. Je vcelku logické, že siahli po niečom, čo dokáže stužiť obočie a tak vyskúšali tuhé mydlo. Dnešná doba vyšperkovala detail, že tuhé mydlo je transparentné a nie klasické biele a tiež, že ho zasadili do kelímku s kefkou.

Prednosti laminácie obočia sú najmä v trvácnosti. Tento efekt drží cca 3 až 5 týždňov. Tuhé mydlo na obočie si večer jednoducho umyjete. Musím povedať, že lamináciu obočia považujem za zaujímavú techniku, pre niekoho, komu naozaj „postavené chĺpky“ sedia. Nepristanú totiž každému. Z mojich pracovných svadieb môžem spomenúť jednu skúsenosť s nevestou, inak krásnu babu, ktorá si priamo na svoj svadobný deň dala urobiť túto techniku. So zalamovaným obočím nedokáže urobiť nič ani vizážista. To jednoducho znovu neuhladíte len tak. Dá sa maximálne nejako dokresliť alebo dofarbiť. Ale tých hejtov na sociálnej sieti Facebook ako jej to nepristane a čo som jej to urobila. 🙂 No, konštruktívna kritika je v poriadku, ale odtiaľ potiaľ.

tuhé mydlo na obočie

Naspäť k mojej obľúbenej technike. Áno zamilovala som sa do svojho „načechraného“ obočia.:) Keď som túto techniku ukázala prvý krát na sebe, na mojom Instagramovom účte, asi tak 80% reakcií bolo pozitívnych a 20% tých negatívnych. Potom som si všimla, že mi to sedí pri štýle líčenia takého toho „no makeupu“. Žiaden tieň, len maskara a tuhé mydlo na obočie. A keď je celý podklad len taký svieži s jemným leskom nad lícnymi kosťami, nie je k tomu čo dodať. Takýto makeup urobí niekedy viac ako nádherne nalíčené oči.

KOMU PRISTANE TECHNIKA „NAČECHRANÉHO“ OBOČIA?

Toto je záludná otázka, pretože odpoveď až tak nepoznám. Ale z technického hľadiska môžem povedať, že ide o obočie, ktoré teda obočkové chĺpky má a zo začiatku sú aj pekne rovné. Stalo sa mi, že niekto má obočie akoby naozaj pevné a tam ho nie a nie postaviť. Doma si to viete ľahko vyskúšať pomocou silného gélu na vlasy. Skúste si starou maskarou, alebo zubnou kefkou postaviť obočko práve pomocou gélu na vlasy. Ak bude držať, je pravdepodobné, že budete spokojné aj s produktom Soap styler od Makeup Revolution. 

tuhé mydlo na obočie

Tu nejde len o to, že „načechráte obočie. Obočie môžete ďalej upravovať aj tieňovať. Ja napríklad používam nasledovný postup. Použijem tuhé mydlo na obočie a Brow Blade od Urban Decay. To je obočková linka, ktorá má na jednej strane úzky štetec a na druhej strane je vysúvacia ceruzka. Touto linkou si nakreslím chĺpky na miestach, kde mi chýbajú. Môžete na dofarbenie použiť aj obočkový tieň. Každá technika vyzerá inak a vytvorí aj iný efekt na obočí. Samotné tuhé mydlo na obočie dokáže obočku dodať i plnosť. 

Viac typov týchto obočkových mydiel som neskúsila, preto neviem povedať, či niekoré tuží viac alebo menej. Finančne to až tak nezabolí, keďže produkt stojí v Makeup Revolution len cca 6,- €.

AKO V KONEČNOM VÝSTUPE VYZERÁ TÁTO TECHNIKA NA OBOČÍ?

Niekedy mám pocit, že obočko pôsobí akoby na ňom bolo niečo aj prischnuté. Reálne aj je. Ak aplikujete mydlo pomocou kefky „na sucho“, bude vraj držať pevnejšie. Treba skúsiť, ja som nejaký veľký rozdiel medzi „na sucho“ a „na mokro“, nevidela. Vlastne predsa len, na mokro to bolo krajšie a pevnejšie.

Kefka, ktorá je v tégliku je celkom fajn. Pripomína kefku na nanášanie farby na riasy, ktorá sa kedysi predávala namiesto moderných riaseniek. Ja som najprv začínala ňou, a potom som ju vymenila za dlhší samostatný štetec s riasenkovým koncom. Ten som si trošku ohla a spríjemnila nanášanie tuhého mydla na obočie. 

Obočie nemusí pôsobiť len „načechrane“. Keď ho stužíte mydlom a postavíte, opätovne ho môžete druhým koncom uhladiť. Napríklad fajn technika pri dlhom obočí. Dá sa s tým naozaj pohrať. 

Je táto technika lepšia ako super tužiaci gél na obočie?

Odpoveď znie, že je táto technika iná. Každá technika, ktorú urobíte, bude v závere pôsobiť rozdielne. Napríklad 24-hour brow setter od Benefit cosmetics je neuveriteľne pevná záležitosť. Obočie vie začesať smerom nahor, i uhladiť. Je to priehľadný a veľmi silne tužiaci gél aj na to najneposlušnejšie obočie. Ale bude vyzerať inak. Obočie bude lesklejšie ako pri tuhom mydle.

Vy samé si musíte nájsť spôsob, ktorý vám vyhovuje. Druhá možnosť je nájsť si vizážistu na makeupovú konzultáciu (opäť som ich aj ja začala robiť), ktorý vám ukáže, čo by mohlo byť pre vás dobré. Nezabúdajte na jednu vec. Ako pribúda vek, menia sa aj veci na tvári. To, čo ste zniesli v 20 alebo 30tke, už v 40tke nepôsobí sviežo. Skúste nové techniky a iné postupy. Viem, že to nie je ľahké, pretože chcete, ale neviete čo s tým. Skúste sledovať viac moje videá na Instagrame a niečo nové sa určite dozviete.

Prajem vám krásny slnečný deň

Zdielajte s kamarátkou
  •  
  •  
  •  
  • 4
  •  
  •  

Comments

  1. Laminacia obočia je hlavne trendová záležitosť a určite by som ju nedoporucovala na svadobné Licenie, ak ju nevesta už predtým nemala odskúšanú. A ako si pisala, hodí sa skôr na taký freestyle Makeup, nie ku spoločenskému liceniu. Onedlho môže byt takáto technika out a keď sa nevesta pozrie na fotky o pár rokov, tak to môže pôsobiť rušivo. Predsalen, svadobný Makeup ma byt viac nadčasový. 😉

    • Vieš čo Elen, na druhej strane, ma jedna kočka na Instagrame upozornila, že laminácia môže byť aj „nenačechraná“, čiže len upravené obočko, čiže zase vec pohľadu kozmetičky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk