Muži majú jaskyňu, ja mám toaletný stolík

Ahojte žienky,

článok na tému toaletného stolíka mám v hlave už niekoľko mesiacov. Mimo témy o makeupe, je to vyslovene ženská záležitosť,  a preto je na mieste, aby som sa o ňom zmienila. Ženský privátny priestorík, kde trávime čas samé a sami pre seba. Posledné mesiace fotím a robím instagramové live videá pri mojom bielom toaletnom stolíku a môžem len ďakovať spoločnosti FAVI, cez ktorej internetové stránky som si mohla vybrať z X toaletných stolíkov, pretože sú tam pekne pohromade. Odkedy vzniklo naše podkrovie a do horného poschodia sa dostalo svetlo, snívala som o svojom malom súkromnom miestečku, ktoré je momentálne mojím kráľovstvom. A síce sa všade okolo ponevierajú krabice s kozmetikou a vyzerá to skôr ako ateliér,  je to moje miestečko, ktoré nateraz patrí len MNE a moje vášni.

Muži majú jaskyňu, ja mám toaletný stolík
A čo vy?

Muži majú jaskyňu, ja mám toaletný stolík

Keď sa muž potrebuje nadýchnuť, odíde do svojej jaskyne. U niekoho je to priestor mimo domu, a u niekoho gauč pred telkou. Čas strávenia na tomto mieste sa líši od únavy a celkového, alebo len pracovného rozpoloženia.

Ale čo my? My ženy tiež potrebujeme svoju jaskyňu a mnohokrát nemáme možnosti uniknúť, pretože napríklad, starostlivosť o deti to nedovoľuje. A tak šanca byť samé so sebou, alebo robiť “samé” niečo pre seba neexistuje. Nejde o to, či tam pracujeme, tvoríme, čítame, či vyšívame. Ide skôr o jedno pekné útulné miestečko, pri ktorom sme samé. Naozaj píšem samé, pretože o toto ide. Domnievam sa, že i žena potrebuje svoj priestor. Niektorej bude stačiť návšteva kaderníčky a niekto potrebuje akoby vizuálne rozkošné miesto, kde sa cíti dobre.

Inak, vedeli ste, že toaletný stolík a jeho história siaha do 17. storočia, a že tá žienka, ktorá ho tak preslávila bola Madame de Pompadour? A tak sa toaletné stolíky prenesieli aj do ďalších storočí, a v 19. storočí ho mala takmer každá žienka? 

Muži majú jaskyňu, ja mám toaletný stolík

Čo vlastne chcem týmto článkom povedať?

Skúsim dať príbehu nejaký úvod. Dlhé roky som pracovala a robila prácu, ktorá ma napĺňala tak veľmi, že som žila takmer len pre ňu. Všetok voľný čas bol o práci, o tvorení, mojej kreativite, častokrát pomaly nad moje zdravotné limity. Mám tendenciu chcieť stihnúť všetko, súperiť s časom a byť v tom najlepšia. Samozrejme, občas bola potreba vypnúť, nadýchnuť sa, a získať nové inšpirácie. Takto som fungovala do momentu, ako sa narodila moja prvá dcéra. Spadla som z dynamického života, do niečoho úplne neznámeho, materského. Ešte stále som dokázala stihnúť dosť veľa vecí, dcérka spávala vynikajúco:) Prekvapením bola naša druhá dcéra a ja som sa s obrovským nasadením vrhla do “výzvy”, už naozaj stihnúť všetko. Ak nemáte stráženie, staré mamy po ruke, nemáte šancu pracovať mimo domu. Nebudem sa zaoberať otázkou, na koľko je to alebo nie je prospešné pre deti. Avšak trochu sebeckosti aj pre nás samé je na mieste. Pretože obligátne “spokojná mama sa rovná spokojné deti”, platí.

Tento článok je o nás, o ženách, ktoré chceme trochu vlastného priestoru. Pre niekoho kvôli realizácii, ale i udržania zdravého slovníka. (aj keď dokážete z časti pracovať, slovná zásoba sa rapídne mení) Tento článok vlastne nemá byť len pre maminy. Ale píšem ho ja, mamina, ktorá nežije v meste, a preto sadnúť do auta sama, a odísť na pár hodín preč je v tejto chvíli ešte tak trošku nereálna. Samozrejme, každé obdobie sa skončí. Ja však píšem o súčasnosti a svojom vytúženom toaletnom priestore. A takýto toaletný priestor by sme mali mať všetky, pretože to je to miesto, ktoré patrí len nám.

Muži majú jaskyňu, ja mám toaletný stolík

Príde vám zvláštne, že mojím priestorom je miesto pri toaletnom stolíku?

Muži majú svoju jaskyňu na rôznych miestach, ale ženy tiež. Žienky, ktoré sa v určitom období života nachádzajú skôr doma, potrebujú také svoje malé miestečko, kde si ukladajú svoje cennosti. Presne tak isto, ako malé dievčatká, ktoré majú svoju prvú šperkovnicu a v nej najkajšie sponky, možno fotky, či medajlónik. Rok som plánovala toaletný stolík, až prišiel ku mne cez spoluprácu s FAVI. Možno to bola náhoda, ale ja si myslím, že vypočutá myšlienka. Pred viac ako rokom som ten toaletný stolík hľadala na webe, ale výhodou tohto portálu, je práve to, že tých toaletných stolíkov je tu pokope asi 100 rôznych typov. Samozrejme sa to týka i iných vecí do domácnosti. A plánujem vždy začať hľadať práve tu.

Získala som svoj priestor na moje obľúbené lajfky na Instagrame, ktoré vás bavia, a z toho som tiež šťastná. Kto nevie o čom v tejto chvíli píšem, tak Instagramové livestreamy, sú takým malým babincom, kde vám ukazujem rôzne rýchle rady a tipy na makeup. Väčšinou ich robím v utorok  a niekedy vo štvrtok na obed, keď mi spia deti. Je možné, že časom presuniem lajfku na večer. Toaletný stolík som si ho prispôsobila tak, že ho využívam všakovakým spôsobom. A baví ma to. Odrezať ruže vo svojej záhrade, dať si ich do vázy a nafotiť na ňom všetky tie voňavé mastičky, o ktorých vám chcem písať je veľmi kreatívne.

Muži majú jaskyňu, ja mám toaletný stolík

 

Každá žienka a každý jej flakónik potrebuje svoj toaletný stolík

V starých filmoch som často videla sediace dámy, ktoré sa pudrovali alebo používali také špeciálne parfémy s rozprašovačom. Dokonalé miesto na uloženie našich makeupových a kozmetických skvostov. Niektoré parfémy majú tak očarujúci flakón, že odložiť ich do šatníka, je priam hriech. Zaslúžia si svoje miesto na výslní rovnako ako skvostná pudrenka, či šperkovnička po babičke. Osobitné miesto majú práve dámske vecičky, ktoré nám zanechali naše mamy a babičky. Vždy som bola proti vyhodeniu hoci i rozbitých vecí, pretože majú dušu a zaslúžia si svoje miestečko.

Žienky, iste mi dáte za pravdu, že mať toaletný stolík, sedieť pri ňom, a používať ho je niečo, čo patrí k nám, ženám. Ja ho v súčasnosti využívam na moju vizážisticko-blogovú prácu či hobby, je jedno ako to nazývam. Ale je to moje miesto, nech už tam robím čokoľvek.

Aj vy majte svoj toaletný stolík, pretože to bude váš kúsok raja, s vecami, ktoré pre vás niečo znamenajú.

Zdielajte s kamarátkou
  •  
  •  
  •  
  • 4
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk