Svadobné prípravy krok po kroku a záchranný balíček

Krásny deň,

vznik tohto článku bol tak spontánny a celá komunikácia s jednou milou svadobnou koordinátorkou tak príjemná, že som odsunula iné plánované koncepty. Pretože je práve teraz svadobná sezóna a vlastne, ja už som sa dlho chystala na článok tohto typu. Pretože je to o jednom z najkrajších dní vo vašom živote. Pretože zo svadobného dňa si vezmete to najvzácnejšie. V tomto článku nájdete svadobné prípravy krok po kroku a záchranný balíček pre každú nevestu.

SVADOBNÉ PRÍPRAVY KROK PO KROKU

Plánovanie svadby je jeden veľký kolotoč stretnutí. Baví vás to, je to vzrušujúce, máte budget, ktorý je určený len a len na tieto výdaje. Je to jediný deň v živote, o ktorom ste presvedčená, že chcete vyzerať a cítiť sa ako princezná. A keď sa už prekleniete cez všetky zásadné otázky akými sú miesto, obrad, hostina, atď….prichádza na rad všetko spojené s krásou a pestovaním.

svadobné prípravy krok po kroku
Villa Bork v Borčiciach

Moja svadba bola maličká. Len 13 ľudí. Mala som asi 27, a bola som tak strašne zaneprázdnená, že svadbu plánoval môj muž. V 2007 sa táto svadobná mašinéria len spúšťala. Dokonca ani internet nemal každý doma. Ja som mala strach stáť pred veľa ľuďmi. Preto len 13 ľudí. V pracovnom priestore mi to nikdy nevadilo, ale toto bolo priveľmi osobné. Preto som chcela len mini svadbičku, ale pritom vyzerať tip top. To muselo byť. A ešte mať krásne fotky. Spomienku. Pamätám sa na jeden detail. Strašne som si zakladala na príprave. Mať urobenú manikúru a pedikúru. A viete čo? Večer pred svadbou, keď sme sedeli so svokrovcami na kofole, pretože boli ubytovaní u nás, som chytila paniku : „Veď ja nemám oholené nohy a spravenú pedikúru!“ O podobných veciach sa mi i snívalo. A viete čo? DNES BY SOM TO VŠETKO UROBILA INAK. 

ČO BY SOM UROBILA INAK TERAZ AKO VTEDY? 

Urobila by som si čas. Naplánovala by som si to. Premyslela. A možno by som si našla také miesto, kde by sa o nás postarala svadobná koordinátorka. Poviem vám aj prečo. Vychádza to z mojich pracovných skúseností. Svadobné prípravy krok po kroku zahŕňajú aspoň pre mňa výber dokonalého miesta. A ja som také miesto našla. Ak by som si ešte raz zopakovala svoju vlastnú svadbu, tak by som si vybrala romantické miesto Villa Bork v Borčiciach. Pretože tu vám svadbu naplánujú i so svadobnou koordinátorkou.

svadobne-pripravy-krok-po-kroku
Villa Bork v Borčiciach

Mnohé roky robím svadby. Češem a líčim. Nevesty, družičky, svadobné maminy…Zažila som neskutočne krásne svadby, ale i nervózne prípravy. Niektoré svadby boli z polovice pripravené koordinátorkou, a druhú polovicu vybavovačiek si nechala nevesta. Trpko to ľutovala. Pretože v čase jej príprav, česania a líčenia, držala v ruke telefón a „penila“. Pretože veci nešli tak ako mali.

Ešte niečo vám poviem. Toto je skutočne jediný deň v živote, kedy si poviete, že ho chcete mať DOKONALÝ. Spravte si ho podľa seba, a nie podľa druhých. Urobte si ho tak, aby ste si ho užili a pamätali do konca života. Je jedno, či to bude svadba o 5 ľuďoch alebo 100. Poverte ľudí prácou. Nebojte, oni sa budú radi podieľať na svadobných prípravách.

svadobne-pripravy-krok-po-kroku
www.LKstudio.sk Foto: Ondrej Bobek vizáž: ja
A TERAZ VÁŠ DOKONALÝ ZOZNAM PRIANÍ…
Svadobné prípravy krok po kroku – toto všetko si naplánujte

Verte mi, nikdy viac s radosťou neminiete toľko peňazí na svoje zušľachtenie, ako obdobie pred svadbou. Môže sa tiež stať, že sa už k tomu nikdy nedostanete.

Veľa neviest rieši svoju postavu. Mnohé plánujú svadbu približne jeden rok a počas tohto obdobia ich veľa chce svoju postavu upraviť. Je to úplne normálne, pretože chcú vyzerať vo svoj deň dokonale. Dostávam sa preto k jednej zaujímavej možnosti, ktorá vylepší vašu postavu tak, že ju spevní.

Svadobné prípravy krok po kroku – začíname s postavou
TECHNISPA MARY COHR – SPEVNITE SVOJU POSTAVU, ZOŠTÍHLITE JU A POPRACUJTE NA CELULITÍDE

Spravte si čas na pár stretnutí a pomôžte svojmu telu vyzerať lepšie a štíhlejšie. Po absolvovaní celej procedúry s TechniSPA dochádza k viditeľnému zoštíhleniu problematických partií. Využíva sa na to podtlak a dvojité rolovanie pokožky s dvojitou ionizáciou. Nemá zmysel vysvetľovať ako celý proces funguje, avšak funguje. Ja vám o tejto procedúre donesiem v budúcnosti určite reportáž. Objednajte sa na telefónnom čísle tel:+421915575414 alebo píšte na rezervacie@marycohrbratislava.sk . Salón Mary Cohr nájdete v Bratislave na Karadžičovej 12.

svadobné prípravy krok po kroku

I váš partner môže zájsť na ošetrenie pleti. Nie je to vždy len výsadou žien. Sú muži, ktorí si potrpia na svoj vzhľad. V takomto prípade mu vyberte ošetrenie s názvom CatioVitalMen. Ošetrenie je zamerané na čistenie, hydratáciu, a odbúranie stresu z pleti.

ENVY KLINIKA a ENVY THERAPY®

Toto nádherné miesto je situované na Gorkého 5 v paláci Motešických. Má podnázov ENVY X PRIVEÉ (ako jediné) a nájdete tu estetickú medicínu, kozmetiku, kaderníctvo a butik. Envy kliniky nájdete vo viacerých slovenských mestách nielen v Bratislave. Zameriavajú sa na veľmi širokú oblasť riešenia zákrokov, takže ak vás čokoľvek trápi a viete, že len kozmetika nepostačí, požiadajte o konzultáciu.

Vypichujem len také problémy, ktoré by mohli kvázi súvisieť so svadobnou prípravou. (podbradky, výrazné kruhy pod očami, nová metóda liposukcie bez celkovej anestézy, odstránenie tetovania, podvihnutie viečok (už sa mi stalo, že si svadobná mamina naplánovala takýto zásah, nech je krásna na svadbe svojej dcéry), výplň pier, či podvihnutie padnutých líc…atď.)

svadobné prípravy krok po kroku Envy Therapy

Envy klinika poskytuje i klasické ošetrenia. Používajú vlastnú na Slovensku vyrobenú dermo-kozmetiku, ktorá neobsahuje žiadné sporné zložky, alebo ingredience, ktoré môžu spôsobiť senzitivitu. Sama ju momentálne používam a ak sledujete môj Instagram alebo čítate poctivo články, môžete ju tu stretnúť.

V Envy X Priveé v Bratislave, vám urobia diagnostiku pleti a nasadia takú kozmetickú radu, ktorá vám bude ušitá na mieru. Ja odporúčam doplniť do svojej výbavy domácu mezoterapiu. Je to okamžité a viditeľné omladenie pleti, ktoré si viete urobiť doma. Ak chcete riešiť pigmentácie, doporučujem miesto antiagingových ampúl, ampulky s vitamínom C. Všetky kozmetické prípravky nájdete TU.

Čítajte ďalej a nájdete i tip ako by mal vyzerať váš záchranný svadobný balíček…

RADŠEJ LUXUSNÉ AROMATICKÉ OŠETRENIE S ANNE SEMONIN?

NAVŠTÍVTE SALÓN LAURENTIS V BRATISLAVE

Voňavé zážitkové ošetrenie s touto vzácnou francúzskou kozmetikou vám privedie pocit luxusu i neskutočnej pohody. Možno si i pospinkáte. CRYO TIME FREEZE je ošetrenie, ktoré som sama vyskúšala. Pri tomto ošetrení odchádzate s rozžiarenou a napnutou pleťou. Používa sa pri ňom ľadová kocka, ktorá je vhodná i tesne pred líčim. Je to veľmi špecifická vec, pretože sérum sa zamrazí do kocky a takto sa aplikuje na pleť.

svadobné prírpravy krok po kroku

Oveľa podrobnejšie sa o mojom zážitku s Anne Semonin zmieňujem v tomto článku. Salón Laurentis pripravil pre budúce nevesty i darčekovú akciu. Ak sa pred ošetrením preukážete svadobným oznámením, dostanete jednu ľadovú kocku ako darček.:)

Tetovanie obočia

Phibrows  je metóda, ktorá vylepší obočie. Ak by som nemala obočko, tetovanie obočia by bolo asi prvou zastávkou, ktorú by som riešila v čase svadobného plánovania. Musí to byť vkusné, pekné a spravené profesionálne. V Laurentise vám to vie na objednávku urobiť profesionálka s dlhodobými skúsenosťami i oceneniami.

Tak ako tetovanie obočia vám v salóne Laurentis urobia pedikúru i manikúru, a ak by ste chceli riešiť napríklad nežiadúce ochlpenie, taktiež si viete dohodnúť laserovú epiláciu. Ja sama sa chystám túto službu využiť a napísať o nej reportáž. 

phibrows v salóne Laurentis

SANCTUARY BY MARIO 

Novootvorený špičkový salón pod vedením Mária Nguyena. Vedela som, že raz si ten salón otvorí. Považujem ho za absolútne skvelého odborníka. Bez manierov a zbytočných afektov. A som si istá, že by ste tam mali zavolať, pretože ja to iste urobím:).

SANCTUARY znamená v preklade svätyňa alebo útočisko. Miesto, kde sa schováte a na pár hodín môžete zabudnúť na svoje starosti. Pretože nielenže dostanete profi služby vrátane jedinečnej diagnostiky vlasov, ale vychutnáte si kávu na terase v krásnom a uzavretom parku vo vnútri budovy. 

PREČO VÁS CHCEM POSLAŤ DO MÁRIOVHO SALÓNU?

Na svadobnej skúške sa vždy rozprávam s nevestou o účese, po ktorom túži. Vždy požiadam nevestu, aby si vybrala fotky účesov, ktoré sa jej páčia. Popri tom jej, ale vysvetlím, že väčšina vlnitých účesov vyniká najviac buď na svetlých vlasoch, alebo vlasoch, ktoré hrajú farbami. (rôzne druhy melírov). A hladké účesy sú dokonalé s tmavými vlasmi.

Dohodneme sa na tom, či treba zostrihať vlasy vzadu, alebo popri tvári. Mnohé účesy majú padnuté pramene okolo tváre, a toto je možné urobiť len z vlasov, ktoré sú pri tvári zostrihané. 

Viete, nie je kaderník ako kaderník. Platí to i pri vizážistoch a tiež pri fotografoch. Pretože vy môžete vyzerať pekne, ale je rozdiel vyzerať ako nezabudnuteľná Popoluška. Do salónu sa viete objednať cez jeho Instagram, na ktorom nájdete i telefónne číslo aj webovú stránku.

Vaša svadobná koordinátorka vám vie určite poradiť a doporučiť profesionálov či prejsť veci, ktoré vás trápia. Ona prežíva všetky starosti s vami. A verte mi, že jej veľmi záleží na tom, aby váš svadobný deň bol nezabudnuteľný. 

Hydrogel face mask

ZÁCHRANNÁ TAŠTIČKA PRE DRUŽIČKY, HOSŤKY A NEVESTY, KTORÉ SA POTREBUJÚ DOUPRAVOVAŤ

Predstavte si, že sa musíte upraviť samé alebo s pomocou kamarátky. Cestovali ste, a nemáte zabezpečenú vizáž. Je to situácia, na ktorú ste mohli byť, ale aj nemuseli byť pripravené. Nasledujúce riadky sú určené všetkým žienkam, ktoré sa na svadbe objavia, pricestujú, prespia atď. Čo by mala obsahovať teda vaša záchranná pleťová taštička?

PLEŤ

Dosť často sa stáva, že hostia i budúci mladomanželia oslavujú už noc pred svadbou. Stalo sa mi, že som nemohla dodržať plán, pretože ráno neboli hosťky schopné vstať. Prosím vás nerobte to. Choďte spať v predstihu. Na pleti je priam nehorázne vidieť, ak nespíte. Alebo nebodaj pijete viac než je nutné. Je dehydrovaná a ja mám čo robiť, aby som ten makeup na pleti udržala. Oči sú unavené, a vy ich prižmurujete. To, že sa tým pádom líči ťažšie je jedna vec. Ale ono je to vidieť i na makeupe. 

Ok, nie vždy je to vecou ponocovania. Niekedy je to vec starostí a jednoducho zle spíte. Teraz dostanete odo mňa kozmetický tip. Čo si zaobstarať, aby to vaša pleť pred líčením rozdýchala. 

 • ENVY THERAPY® Hydro gel face mask a Hydro gel eye mask. Mám to osobne vyskúšané. Očné náplaste môžete mať i pri šoférovaní a akejkoľvek inej činnosti. Oči nebudú pôsobiť unavene a jemné linky sa zmiernia. Hydrogélová tvárová maska vám nielenže upraví hydratáciu, ale zanechá na pleti i zdravý glow. Toto je must have na hocikedy.
 • GALVANIK – inak povedané galvanická žehlička – dokáže zdvihnúť kontúry pleti a hydratovať pleť. Je to prístroj na domáce a dlhodobé používanie. (informácie u Galvaniku u mňa. Ostatné doporučenia sú prelinkované, kde sa dajú tieto služby a produkty zadovážiť).
 • KVETINOVÁ ALEBO MINERÁLNA VODA V SPREJI – toto majte po ruke vždy. Pred makeupom, v horúčavách, na osvieženie makeupu. Doporučujem nejakú termálnu vodu typu Uriage, La Roche Posay alebo niečo fajnovejšie z Omorovicze, Queen of hungary mist.
 • mokré vreckovky (dajú sa použiť úplne rôznorodo)
 • malé balenie micelárky z Biodermy (neobsahuje klasické micely na odlíčenie)
 • telový olej alebo telové mlieko, žiletka, vatové tyčinky, balzam na pery
 • odličovacie tampóny

svadobné prípravy krok po kroku

DOSŤ ŠPECIÁLNY TIP!

Stáva sa mi, že po oholení nôh žiletkou, mám na druhý deň podráždenú kožu a dosť ma svrbí. Prišla som na to, že mi na to pomáha aloe v sprayi . Linkom sa prekliknete na môj starší článok o tejto veci. Doporučujem preliať do malého rozprašovača a brať všade so sebou. Pomôže aj na popáleninu, akékoľvek iné podráždenie, na pleť i vlasy, ekzém atď.

ÚČES – úprava vlasov

Či už sa medzi vami nachádza niekto viac zručný alebo nie, doporučujem vám zobrať si pár praktických vecí. Predpokladajme, že máte dlhšie vlasy. Alebo len po plecia. Potrebujete kulmu alebo žehličku (vlny alebo hladké), lak na vlasy, pár tenkých gumiek a sponky.  S týmito pár vecami si viete vyčarovať i sama šikovný účes. Samozrejme, že to nebude ako od kaderníčky, ale nikdy neviete:). 

 1. celé vlasy nakulmujte (zíde sa vám pomoc), zoberte bočné pramene a zatočte ich. Povyťahujte pár pramienkov a zalakujte. V strede ich spojte malinkou a neviditeľnou gumkou (DM drogérie). Alebo zasponkujte. 
 2. opäť vlasy nakulmovať a zopnúť do obyčajného nízkeho alebo vysokého chvosta. Ak máte peknú oválnu tvár, môžete aj veľmi vysoko a poriadne uhladiť. Podľa možností môžete aj úplne dolu. Jedným prameňom obtočte gumičku a zasponkujte. Vytiahnuté pramene môžu a nemusia padať pozdĺž hlavy. A teraz POZOR! Poobzerajte sa po kvetoch v okolí. Vo vlastnej kytici, v ozdobách, to je jedno. Ja bežne prebehnem záhradu a črepníky:). A…určite nájdete pekný kvet, ktorý do tohto účesu vložíte. Pripnúť a dobre zalakovať. To isté platí pre prvý typ účesu. A pri vlnitom cope, skúste tie vlny kefou prečesať. Aby sa zliali do peknej vlny.
 3. Tmavé vlasy vyzerajú fajn hladké. Môžete ich ešte vyžehliť a rozdeliť v strede alebo na boku cestičkou. Zalakovať a dať za uši. Jednu stranu môžete zasponkovať a pripnúť pekný kvietok. 

svadobní prípravy krok po kroku

Takýchto možností je spústa. Hlavne NEPANIKÁRTE! Nejde o život. (toto patrilo neveste, ak by sa účes rozpadal, a tiež ostatným)

MAKEUP

Zapamätajte si jednu vec. Dobre vyzerajúci makeup aj na fotke, zabezpečí makeup, líčka, maskara, obočko a niečo na pery. Púdrový highliter je top nielen na líčkach, ale i na dekolte a ramenách.

 • ak sa chystáte na svadbu mimo bydliska, zabaľte si so sebou, svoj makeup, rozjasňovač korektor a púder. 
 • na mastnejšiu pleti doporučujem vlastniť odmasťujúce papieriky (yves rocher, shiseido, chanel…)
 • jeden krémový hnedý alebo svetloružový tieň (Pupa, Shiseido, Ellis Faas, Farmasi), ten prstom nanesiete na celé pohyblivé viečko a hotovo
 • maskara
 • líčka krémové alebo púdrové (tipy ako nanášať, sú v článkoch, i na ig)
 • na obočie viete použiť aj práškový hnedý tieň, alebo si zabaľte svoje veci na obočie)
 • lesk alebo obľúbený rúž
 • lak na nechty a odlakovač, v prípade použitia umelých rias – trsov, malé lepidielko 
 • pinzeta a vaše štetce
 • antibakteriálny gél

INŠPIRUJTE SA MOJÍM VIDEOM „SVADOBNÝ MAKEUPOVÝ TUTORIÁL“

https://www.instagram.com/tv/CADjY2onZSn/?utm_source=ig_web_copy_link

(Rozkliknite si post s videom z Instagramu a spustite ho. Zväčšite si ho na celú obrazovku)

Je možné, že na prečítanie tohto článku vám bude treba dlhší čas. No zhrnúť všetko, čo som mala v pláne, sa nedá do pár viet. Plánovanie svadby je emočná vec. Preto je dôležité byť pripravené. Na všetko. 

Som vizážistka. Robím vlásky i makeup. Z mojej strany sú toto tie veci, ktoré vám doporučujem. Ak sa potrebujete poradiť, kľudne píšte na mail (kontakt) alebo do komentov. Tento článok môže pomôcť mnohým žienkam. Zdieľajte ho a pošlite kamarátkam. Prajem vám výber tých najsprávnejších ľudí, ktorí vám urobia nezabudnuteľný svadobný deň:)

 

Zdielajte s kamarátkou
 •  
 •  
 •  
 • 2
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk