Prírodná kozmetika Annemarie Börlind – môj pleťový doping

Ahojte krásky,

čoraz častejšie dostávam otázky typu či som vyskúšala to alebo ono z nejakej prírodnej kozmetiky. Pravdupovediac nikdy predtým som na prírodnú kozmetiku nebola. Žila som v predstave, že prírodná kozmetika nemôže dostatočne a účinne fungovať.  Občas sa ku mne dostal článok o jednotlivých ingredienciách v kozmetike, a ich vysvetlenie či „preklad“ ma šokovali. Približne v tom isto čase sa to okolo mňa začalo priam hemžiť prívlastkami „prírodná“ či „bio“.  Dať prívlastok značke, že je skutočne prírodnou kozmetikou, chce odvahu. Reálne prírodné zdroje z kontrolovaných hospodárstiev a pozitívne výsledky  v nezávislých testoch. A tak nakoniec sa mi dostala do rúk „prírodná kozmetika „Annemarie Börlind.

Prírodná kozmetika - Annemarie Börlind

PRVÉ DOJMY z PRÍRODNEJ KOZMETIKY AnneMarie Börlind

Keď som sa dostala ku tejto kozmetike, vrátili sa mi spomienky asi spred 15 rokov. Dostala som vtedy vzorky od jedného manželského páru, ktorý chcel s touto kozmetikou na Slovensku pracovať. Avšak každá jedna kozmetika, a taktiež i hocičo iné potrebuje silnú reklamu a v tom čase ľudia nefrčali na internete tak ako dnes. Odišlo to do zabudnutia a odvtedy som o tejto kozmetike nepočula..až donedávna.

Potrpíte si na pekné balenie a vôňu?

Prvá vec, čo ma príjemne prekvapila, je sympatické balenie. Vyrovná sa akejkoľvek nazvem to „luxusnej“ značke, ktorá sa predáva u nás v parfumériách. Ak mi je sympatické balenie, idem do toho. Aj dizajn predáva. Tu sa mi natíska povedať aj to, čo vnímam pri značkách, ktoré sa nepredávajú v klasickom kamennom obchode, ale len cez internet.

Ak sa niečo predáva v luxusnej parfumérii, musí to znamenať, že je to top? Slovenky často nedôverujú kozmetickým značkám, ktoré sa predávajú len cez internetové obchody.  Čo sa nepredáva v „luxusnom“ nákupnom centre,nie je dosť atraktívne. Je to taká, prepáčte za výraz „typická slovenská krátkozrakosť“. Hoci…stačilo by, že by ten krém používala povedzme niektorá Instacelebrita, a krém by sa odrazu považoval za produkt Must have. Smiešne, že? Avšak dnešná, tak trochu smutná realita.

Prírodná kozmetika  ANNEMARIE BÖRLIND nie je vôbec „no name“ značka. V porovnávaní kozmetických brandov je na úrovni populárnej Estée Lauder. Pričom sa bavíme u skutočnej nezávadnej kozmetike. U nás ju používa i speváčka Zdenka Predná či hviezda slovenského Instagramu Lucia Javorčeková. Objednať si ju viete buď cez ich E-SHOP alebo v luxusných salónoch. V Bratislave viem, že ju majú v BEBE Hair a v niekoľkých bio obchodoch.

Prosím neobmedzujme sa len na produkty, ktoré majú kopec reklamy. Viete, koľko skvelých kozmetických produktov sa predáva len na internete? To by musel byť mega obchod, aby sa tam všetko zmestilo. A najmä informačný tok dnešných ľudí prechádza internetom. Dajte šancu značkám, ktoré sa nepredávajú v obchodoch. Spoznajte svoj ďalší produkt Must have!
Prečo by som si mala vybrať práve prírodnú kozmetiku AnneMarie Börlind?
 • kozmetika je vegánska a nepripúšťa žiadne testovanie na zvieratách
 • využíva len ekologicky pestované rastlinné extrakty z kontrolovaného poľnohospodárstva
 • bez ropných derivátov
 • bez škodlivých konzervačných látok ako sú parabény a silikóny
 • využíva vlastný konzervačný potenciál rastliniek, ktoré sú schopné stabilizácie kozmetiky
 • angažuje sa v sociálnej oblasti a v ochrane životného prostredia
 • starostlivý výber dodávateľov, ekologické a etické spracovanie, férové platové a spravodlivé odmeny a odmietanie detskej práce
 • viac ako 60 rôznych ocenení za produkty, inovácie, ocenenie za zdravé produkty a ochranu životného prostredia (NÁJDETE TU KLIK. )

Viac o prírodnej kozmetike Annemarie Börlind, jej histórii a o jej prístupe k životnému prostrediu sa dočítate po kliknutí na link.

Zaujíma vás, aké 3 pleťové produkty som otestovala? 

Čítajte ďalej prosím, ten úvod sa naozaj nedal vynechať a to vôbec ešte nie je všetko:) niečo si nechám i nabudúce

HYDRO BOOSTER intenzívny koncentrát pre dehydrovanú pleť

Začnem tým, že poviem toto. HYDROBOOSTER  koncentrát od Annemarie Börlind je produkt MUST HAVE. Je geniálny. Pretože takmer každá máme dehydrovanú pleť a takmer každá nad 30 máme hnusne prehlbujúce sa mimické vrásky na čele a ďalších miestach. Asi viete o čom hovorím.

Prvá vec, čo ma veľmi zaujala je textúra prípravku. Veľmi mi pripomína staré dobré Shiseido BH24 day essence. Mazľavý nadupaný hyalurónový koncentrát presne ako tento Hydro booster. Pri nanášaní cítite fakt nádherne sviežu vôňu. Ja osobne milujem, keď mi kozmetika vonia. Hydro booster mi pripomína  telové vody od Biothermu. Ak ich poznáte, tak viete, že vás doslovia zaplavia sviežosťou. A teraz si predstavte, že niečo takto príjemné vmasírujete do pleti.

Aplikácia prípravku Hydro booster Annemarie Börlind

Keď som začala testovať tento prípravok, zastavila sa u mňa moja kamarátka a klientka, ktorej som často radila, čo si má kúpiť alebo čím sa má líčiť. Keďže sa jej už minuli zásoby z čias stretávania sa na parfumkách, spravila som jej zoznam vecí, ktoré má vyskúšať. Viete čo mi napísala, keď jej prišiel Hydro booster?

Budem ju citovať. Text som vyňala z našej fb konverzácie:

“ Jedna vec ma úplne prekvapila – neviem, čo za to môže, ale tie vrásky okolo úst a medzi obočím sa mi od stredy niekam vstrebali. Normálne nechápem. Ešte u teba som sa na ne pozerala. Ten hydro booster je super, myslíš, že on to ma na svedomí? Dve kvapky max. „

Čo myslíte, môže za to Hydro booster? Podľa mňa áno. Keď do pleti odrazu dostanete väčšie množstvo hydratácie, nabobtná sa. To znamená, že za množstvo neduhov na pleti (vrásky, šupinky, citlivá pleť…)môže práve dehydrovaná pleť.  Mne stačia 2-3 pumpičky na celú pleť a následne po vstrebaní použijem hydratačný krém. Zo začiatku som mala pocit, že krém už nie je potrebný, ale po týždni ho moja pleť už potrebovala. Ku krému sa dostanem neskôr.

Hydro booster - hyaulorónový koncentrát Annemarie Börlind

JE TAKÝTO HYDRO BOOSTER PRE MOJU PLEŤ POTREBNÝ?

Ak máš dehydrovanú pleť, cítiš pnutie, alebo ťa trápia mimické vrásky, tak ho potrebuješ. Je tu možnosť i striedania s iným koncentrátom, alebo ho výhradne používať vtedy, keď príde obdobie sucha. Je to ľahká nelepivá mazľavá textúra, ktorá sa vstrebe, takže je vhodná pre akýkoľvek typ pleti.

Avšak navrch doporučujem použiť krém. Ja som si vybrala AQUANATURE HYDRATAČNÝ HYALURÓNOVÝ KRÉM. V prvom momente mi tento krém až tak sympatický nebol. Po pár dňoch som sa k nemu vrátila, pretože som potrebovala jednoznačne použiť krém na koncentráty, ktoré som testovala. Koncentráty sa do mojej pleti vstrebali, a ešte mi tam niečo chýbalo. Opäť som ho otvorila a naniesla som si ho na pleť. Oceňujem jeho nelepivé zloženie a konzistenciu, ktorá vôbec nepôsobí ľahko. Je výborný na tie typy pletí, ktoré hoci sú zmiešané, majú radi krémový obsah. Jednoducho ten pocit, že ste niečo použili. Krém sa dá používať ráno i večer, je plne hydratačný a nič iné už použiť nemusíte. V produktovom teste získal veľmi vysoké hodnotenie. Jeho účinky sú totiž nielen hydratačné, ale i rozjasňujúce a zjemňuje póry.

(doplnenie o pár dní používania hydratačného krému Aquanature ⇒ začína byť pre mňa nepostrádateľný)

Jeho obsah je klasických 50ml a je vhodný takmer pre všetky typy pleti s výnimkou extra suchej a mastnej pleti. HYDROBOOSTER je rovnako vhodný aj pod makeup.

Aquanature hydratačný krém AnneMarie Börlind

Často sa pýtate, aký je postup nanášania jednotlivých prípravkov.

AKÝ JE TEDA POSTUP V NANÁŠANÍ PRÍRODNEJ KOZMETIKY Annemarie Börlind?
 • ako prvé si vždy odlíčite a umyjete pleť pre vás vhodnými prípravkami (nie micelárka-to je odličovač)
 • nanesiete tonik alebo podobný druh prípravku, ktorý pleť pripraví na ďalšie produkty
 • nanesiete koncentrát (koncentrátom myslím môj Hydro booster alebo Energizer z pomarančových kvetov) – môžete používať stále len jeden, alebo ich obmieňať ráno a večer
 • po koncentráte nanesiete krém a na partie okolo očí, očný krém je nutné používať od 25 rokov
 • bázu pod makeup už v prípade Annemarie Börlind nepoužívajte, pretože zloženie báz sa nekamaráti s účinkami tejto prírodnej kozmetiky.
 • a začínate sa líčiť tak ako ste zvyknuté

Spím 4-5 hodín denne. Je to veľmi málo, a neverila som, že mi to „bude“ stačiť.  Boli časy, keď som po 6 hodinách nebola schopná vstať z postele. Dnes je realitou, že vstať musím, pretože spánok mojich malých dcér sa neustále mení. 

Cítiš sa vyčerpaná?
Máš pocit, že tvoja pleť vädne ako nepoliata záhrada?
Objavila som určité riešenie…

Energizer z pomarančových kvetov prírodná kozmetika Annemarie Börlind

Spolu s Hydro boosterom bude tento produkt mojím obľúbeným favoritom medzi mojou pleťovkou. Mám totiž produkty, ktoré sú dobré a také, pri ktorých poviem  „wow“.

ENERGIZER Z POMARANČOVÝCH KVETOV

Už len ten názov je skvelý. Všetko čo má v názve „energia“ je momentálne u mňa vítané. Fľaštička má obsah akoby vylisovaného červeného pomaranča. Dnes ráno som vstávala o 5:30. Raňajky som vymenila za možnosť sa nalíčiť nech pri tej mojej neveste vyzerám k svetu. Nech nestraším pri fotení svadobných príprav. Pumpičkou som vytlačila malý obsah do dlane a votrela do pleti. Vôňa pomarančov mi urobila krásne ráno. Na pleti príjemný film, ktorý som ešte posilnila o hydratačný krém. A na takúto čerstvo ošetrenú pleť som sa nalíčila.

Energizer z pomarančových kvetov prírodná kozmetika Annemarie Börlind

Musím povedať, že som vcelku paf z tejto prírodnej kozmetiky. Neočakávala som tak príjemný výsledok. Energizer je dvojfázový, obsahuje i časť pestujúcich olejov, ale ľahučko sa vstrebe. Môžete ho používať ráno i večer, alebo ako doplnkovú špeciálnu starostlivosť v stave núdze. Je to 50ml balenie, myslím, že vydrží dlho, pretože z neho potrebujete tak max 3 pumpičky.

Tento dokonalý vitamínový koktejl nájdete TU – ENERGIZER.

Čo poviete na tieto tri produkty prírodnej kozmetiky Annemarie Börlind? Cena je oproti iným luxusným prípravkom úplne príjemná. Na mojom INSTAGRAME som už o tejto kozmetike robila instastories. Chystám sa ešte testovať opaľovaciu radu a makeup. Tieto recenzie donesiem nasledujúce mesiace.

Ak by vás však zaujímali recenzie na iné produkty tejto značky, napíšte mi prosím komentov.

Chcem vám poďakovať za to, že ste si našli čas na prečítanie môjho osobnejšieho článku „Prečo som začala blogovať a kto je bloger“ . Som potešená tak pozitívnym ohlasom, a preto, keď nájdem zase trošku voľného času, napíšem niečo ďalšie spojené s mojím životom alebo prácou. Zisťujem, že mnohé z vás môj blog poznajú a dokonca podľa neho i nakupujú. Nesmierne ma to teší:).

Dajte mi do komentov vedieť, ako vás zaujala prírodná kozmetika AnneMarie Börlind.

Ďakujem za poslanie hlasu do súťaže Bloger roka 2018. Ak by ste radi ešte hlas poslali, vedzte, že je to na dobrú vec. Výťažok z tejto sumy ide na nadáciu KRIŽOVATKA. 

Nadácia „Križovatka“ nakupuje prístroje na monitorovanie dychu bábätiek. Nie každý si totiž môže takýto monitor dovoliť.

1 SMS = 0,50,- a max ich môžete poslať 5. Text znie: BLOGER medzera 332 na číslo 6661. Posielať hlasy môžete do 31.5.2018.

Veľmi pekne ďakujem a užite si krásny letný deň

 

Zdielajte s kamarátkou
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Comments

 1. Vdaka za recenziu. AMB chcem vyskusat uz davnejsie. Presne tuto kombinaciu. Super je, ze maju kopec vzoriek, takze citlivky mozu produkty vyskusat. Robim si zalusk aj na perlove serum a ruzovy toner. Dekorativku si netestovala? Speci ruze sa mi pozdavaju

  • Rado sa stalo. Dekoratívka je v blízkom pláne. Rúže nemám, ale mám lesky, obočenku, ceruzku a kompaktný makeup. Na ten sa obzvlášť teším, len ho načnem až po tom, čo si ho vyfotím taký pekný. Je tam viac vecí, čo by stálo za hriech. V júni pôjde recenzia na opalovačku. Ak sa dostaneš ku rúžom a mňa zaujíma najmä to perlové sérum a ružový toner daj mi vedieť prosím. Ďakujem

    • Tak som sa vybrala po perlove a ruzove serum a odisla som s pomarancovym energizerom a chladivym gelom na tvar:). V 36 st. horucavach sa nedalo inak. Povodny nakup odkladam na jesen. Ruza je vydatnejsie a trosku hutnejsie serum, tesim sa na nu, ale tentokrat som uprednostnila lahsie textury. Patlatka na pery som vyskusala. Skvele zlozenie, pocitovo fajn, len sme si nesadli farebne. Som zvedava, ako obstoja u teba.

     • :))daj vedieť, ako tieto dva produkty, za mńa je energizer skvelá vec, strašne príjemná, voňavá, toto ja môžem. Ale aj ten gél znie na leto dobre.

 2. Eliška, vďaka za túto recenziu. Kozmetika AnneMarie Börlind je moja nová láska. Po prvýkrát som sa s ňou stretla len veľmi okrajovo cez vzorku BB krému, ktorú mi ktosi z lásky poslal. Ten ma vtedy veľmi nezaujal a keďže u nás táto značka ešte vtedy nebola dostupná (7-8 rokov dozadu), neriešila som ju ďalej.

  Pred nejakým časom ju začala predávať jedna kamenná predajňa s prírodnou kozmetikou u nás v Trenčíne. Pred dvomi týždňami som sa práve tam zúčastnila promo akcie, kde ma šikovná vizážistka aj nalíčila. Dnes sa už moja zbierka produktov pekne rozrastá a postupne chcem na ňu prejsť úplne, čo sa mojej skincare routine týka. Mám práve aj energizer z pomarančových kvetov (oh, yes!), anti-age mejkap (ten je môj absolútne obľúbený) a očný krém. Keď domíňam to, čo mám doma, presedlám postupne úplne na AMB. Za mňa veľké ÁNO!

  P.S. Stačí si len odbehnúť do SCS vo Viedni a tam na vás AMB žmurkne hneď z viacerých obchodov. Ja ale nakupujem u nás v TN <3

 3. O tejto kozmetike som už raz dávno počula ale až teraz mam chuť si ju kúpiť, tento blog ma jednoznačne presvedčil! Už teraz sa tešim na ostatné!

 4. Ahoj,
  ja som si kupila 2 – Fázový hyalurónový shake a je tiez super.
  Zda sa mi, ze vrasky na cele nemam take vyrazne.
  Vdaka za clanok 😉

  mc

 5. Dobrý článok. Tiež som o kozmetike od AMB veľa počula a tak som sa rozhodla si ju zadovážiť. Žijem v Nemecku. Vybrala som sa do lekárne ( špecializovanej na prírodné produkty ) a pýtala sa rovno na túto kozmetiku s tým, že hľadám dobrú prírodnú a eko kozmetiku. Farmaceutka mi odvetila, že AMB sa rozhodli neodberať, pretože si za posledný rok kvalitatívne pohoršila, prestala spľňať niektoré kritéria prírodnej kozmetiky. Náš rozhovor bol dlhý a plný argumentov. Ak by som vraj chcela ísť cestou „eko“ je AMB dobrá alternatíva, no pokiaľ chcem kvalitnú prírodnú kozmetiku, tak vraj sú na trhu lepšie značky. Pokiaľ ide o čisto bio kozmetiku, bola mi odporúčená značka Dr. Hauschka. Z prírodnej kozmetiky zasa napr. francúzska značka Nuxe, ktorú som sa nakoniec rozhodla vyskúšať.

  • Zdravím Lucia, prekvapuje ma vyjadrenie lekárničky. AMB je v prvom rade a aj bola vždy určená pre salonové použitie, vôbec sa nemala v lekárňach predávať. Nuxe je super, príde mi to podobná kvalita. Rozhodila som trochu siete, pretože sa mi to nechce veriť, a zisťujem v Nemecku viac. Tiež som písala ešte o viac organickej kozmetike Marinamiracle. To už je zase iná káva. Pretože táto je čisto organická a tam je veľký rozdiel. Prírodnej kozmetike sa môže povedať akejkoľvek, ktorá obsahuje aspoň jednu zložku prírodného charakteru. Ja a viacerí, ktorých poznám a majú produkty z AMB, sú tak spokojní, že predsa len vyskúšajte sama niečo. Možno z toho môjho odporúčania. a dajte mi vedieť. Nedajte sa odradiť, môže to byť desinformácia a samozrejme i nemusí. Ale fakt sa mi to veriť nechce, že by poľavili. Ja som práve dotestovala ďalší krém, protivráskový a zrovna bud. týždeň vyjde v blogu.

  • Ešte dodatok. Dnes ráno som dostala vyjadrenie, že stále má AMB certikáty tak ako predtým. Že trošku nechápu prečo lekárnička hovorila takto, ale v konečnom dôsledku ste ako spotrebiteľ vy tá, ktorá si urobí mienku nabudúce, keď to skúsi. Ja to ten najlepší dôkaz, čo si sama zadovážite. Tak mi určite dajte vedieť, čo sa rozhodnete skúsiť. A dokonca ozaj, aj Dado sens rada (taká nová dermato. vhodná do lekární), má všetky potrebné certifikáty.krásny deň zatiaľ

 6. Zdravím 😁ja práve skúšam radu na akné a mastnú pleť tak som zvedavá… Chcela som aj makeup od nich, tak som objednala vzorky všetkých odtieňov ale bohužiaľ odtiene veľmi zle všetko tmavé alebo na mojej pleti oranžové 🙁

  • Zdravím Veronika, pozrite novšie články, alebo tie, ktoré sú vyslovene len o makeupe. Niečo nájdete. Dokonca myslím, že tu mám článok tipy na mastnú pleť – makeupy.

 7. Ďakujem za super článok. Ja skúšam Hydro Booster a AquaNature krém sú super. Energizer som ešte nemala, ale robím si zálusk. K tej podkladovej báze musím súhlasiť, že ja som vyskúšala bazu z drogérie a makeup od AMB a smykal sa mi z pleti čiže áno píš makeup netreba žiadnu bazu ako tvrdíš 🙂 chcela by som sa opýtať ešte na čistenie či môžem použiť aj to čo mám osvedčené alebo musí byt z AMB a áno tak ktoré na vek 42 a dehydrovanu, mdlu plet. Ďakujem Tina

  • Ahoj Tina, super. Energizer treba v živote vyskúšať, to určite. Tento článok som písala už veľmi dávno a teraz používam úplne iné veci, ale značka je výborná. Nemusíš mať všetko z jednej rady. Píšeš 42, dehydrovaná mdlá pleť. Doporučujem Envy Therapy brightening milk a toner, pozri posledný článok „Dvojfázové čistenie pleti“tam to všetko uvdíš. Alebo ak máš rada prístroje tak určite LumiSpa (nedám dopustiť) s gélom na odlíčenie a pre suchú pleť a k tomu by sa vybral toner a akurát odličovač očí. Prípdne ma kontaktuj do mailu. Kľudne:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk