PRÍRODNÁ KOZMETIKA ANNEMARIE BÖRLIND A BEZPEČNÉ OPAĽOVANIE

Ahojte žienky,

všade okolo mňa sa testuje a píše o opaľovacej a často i prírodnej kozmetike. Viac ako hocikedy si mnohé dávate pozor, čo na seba používate. A trend BIO-EKO sa rozširuje formou blesku. Mnohým vám záleží na bezpečnosti kozmetiky, a to akejkoľvek. Aj prírodná kozmetika nemusí byť vždy 100% prírodná. Z hľadiska bezpečnosti sme doteraz riešili najmä deti, ale čoraz viac z vás  dáva prednosť  prírodnej kozmetike nielen v starostlivosti o pleť, ale už i na opaľovanie či líčenie. Je mi úplne jasné, že nemáte čas poriadne študovať, čo znamenajú mnohé cudzie pojmy na etiketách. Preto niečo z tejto chemickej džungle pojmov zodpoviem dnes a zároveň mám pre vás vytestovanú opaľovaciu prírodnú kozmetiku Annemarie Börlind.  Článok o prírodnej kozmetike Annemarie Börlind vás veľmi zaujal a mali ste záujem o testovanie ďalších produktov. Dnes to bude teda opaľovačka a nabudúce pár produktov z makeupovej línie.

JE OPAĽOVACIA PRÍRODNÁ KOZMETIKA SKUTOČNE BEZPEČNÁ ALTERNATÍVA PRE POBYT NA SLNKU?

V úvode je nutné si prejsť pár dôležitých pojmov z hľadiska UV faktorov a použitia filtrov. Čo vlastne opaľovacia kozmetika obsahuje a čo sú tie vlastne tie filtre, ktoré ju majú chrániť.  Aj keď nás ochraňujú, nie sú zároveň pre nás škodlivé?

Tak sa na to spoločne pozrime:

UVA lúče – pôsobia hlbšie v pokožke, vytvárajú voľné radikály, ktoré vedú k predčasnému starnutiu kože

UVB lúče – pôsobia vo vrchnej časti kože „epiderme“ a spôsobujú spálenie, zápal a podporujú vznik rakoviny

čítajte ďalej o rozdiele medzi chemickými a minerálnymi filtrami ↓

Prírodná kozmetika Annemarie Börlind a bezpečné opaľovanie

CHEMICKÉ VERZUS MINERÁLNE FILTRE

Vysvetlime si rozdiel medzi oboma filtrami, ktoré pôsobia v krémoch ako štít..

CHEMICKÉ UV FILTRE – prenikajú do pokožky, kde premieňajú ultrafialové lúče na teplo. V mnohých opaľovacích prípravkoch nájdete takéto zložky: Ethylhexyl Methoxcinnamate, Benzophenone-3, Octocrylene, Homosalate. Viaceré štúdie upozornňujú, že môžu spôsobovať hormonálne zmeny, alergie, pigmentácie, najmä ak sa dostanú hlbšie do tela. Čítala som viac článkov, a niekto tento fakt potvrdil a niekto ho z časti vyvracia.

Doma som preverila 2 rôzne značky, a časť z týchto chemických filtrov, som v nich našla. Bol to konktrétne Nubian a detská Nivea.

Nepríjemná zaujímavosť!

Vedeli ste, že v USA sa zistilo že 97% Američanom našli v tele zaťaženie chemickým filtrom oxybenzone, ktorý je zodpovedný aj za nízku pôrodnosť detí? 

Alebo, že v materskom mlieku objavili stopy chemických filtrov?

Nič moc, že?

Zachvíľu sa dostanem k recenzii na túto opaľovaciu prírodnú kozmetiku. Ak vás tento odbornejší návod až tak nebaví, preskočte ho a pokračujte ku produktom.:) Ale dovoľte mi pripomenúť, že je nutné, aby ste si ho prečítali a porozumeli problematike chémie v opaľovacích prípravkoch.

Pravdou, ale zostáva, že ak sa môžeme vyhnúť takýmto nežiadúcim ingredienciám, tak to urobme!

MINERÁLNE UV FILTRE – namiesto absorbovania UV lúčov, ich rozptyľujú alebo odrážajú ako zrkadlo.

Aj minerálne UV filtre môžu byť sporné..

Prírodná kozmetika Annemarie Börlind a bezpečné opaľovanie

Mnohé minerálne UV filtre obsahujú nanočastice. Aby krém nevyzeral bielo, nanočastice sa majú postarať o jeho priehľadný vzhľad na pokožke. Otázkou je, ako veľmi sú nanočastice malinké. Čím sú totiž menšie, ľahšie sa dostanú do tela a správajú sa toxicky. O problematike nanočastíc sa diskutuje a existujú teórie, že ide o bezpečnú alternatívu, ale niektorí to popierajú. Ich toxicita by súvisela s prienikom do celého systému organizmu, dokonca i do mozgu.

Najviac sa využíva Titandioxid a zinkoxid. Titandioxid je vlastne titánová beloba a kvôli svojej bielej farbe je roky využívaný napríklad ako biela farba v papieri, v náteroch, plastoch atď., ale aj ako biely minerálny UV filter. A odkedy existuje nanotechnológia, sa táto biela farba zmenila na priehľadnú. Nanotechnológia zmenila normálne častice titandioxidu na nano-titandioxid. Nepôsobí to zle, ale čo to môže znamenať, ale aj nemusí, píšem v odseku vyššie. Oxid titaničitý je využívaný všade vo svete v rôznych priemysloch, a len nedávno agentúry poskytli možné stanovisko potencionálnej rakoviny.

Oxid zinočnatý, alebo inak povedané aj zinková beloba sa používa ako prímes do rôznych materiálov. V prírode sa tento nerast volá zinkit, ale väčšina oxidu zinočnatého sa vyrába synteticky. V maliarstve sa využíva ako pigment. V potravinárstve prípadne kozmetike má deodorizujúce a antibakteriálne vlastnosti. A čisto v  kozmetike ako prímes na výrobu detských púdrov a krémov či do šampónov proti lupinám.

Je fotostabilný a má schopnosť blokovať UVA a UVB žiarenie. Nespôsobuje alergie a dobre sa toleruje.

Na trhu existujú i kozmetiky, ktoré sú úplne bez nanočastíc, ale je ich veľmi málo.

VIACERÉ ZNÁME KOZMETICKÉ ZNAČKY SA ODVOLÁVAJÚ NA VEDECKÉ ŠTÚDIE (r.2008 a 2009), ŽE OBA VYUŽÍVANÉ MINERÁLNE FILTRE (Titandioxid a Zinkooxid) SÚ ÚPLNE NEZÁVÁDNÉ, A PRETO NEVIDIA DÔVOD NIEČO MENIŤ.

Viem, že je tento úvod trošku dlhší, a vy nemáte čas všetko čítať, ale dostávam sa k prírodnej kozmetike  Annemarie Börlind – Natural Beauty.

ZAUJÍMA VÁS, ČI OBSAHUJE PRÍRODNÁ KOZMETIKA ANNEMARIE BÖRLIND AKÚKOĽVEK CHÉMIU
V PODOBE CHEMICKÝCH A MINERÁLNYCH FILTROV?

Keďže téma minerálnych filtrov a nanočastíc nie je doriešená a nie je isté, či je bezpečná, alebo len „trochu škodlivá“, prírodná kozmetika Annemarie Börlind vsadila na úplne iné zloženie. Jedinú výnimku, ale bez nanočastíc v minerálnych filtroch vložila v ich mininimálnom množstve do opaľovacích prípravkoch s vysokým UV faktorom.  Ostatné produkty obsahujú čisto TOLEROVANÉ ORGANICKÉ FILTRE .

TOTO JE TO, ČO MÔŽE CHRÁNIŤ A ROBÍ KOZMETIKU BEZPEČNOU NA OPAĽOVANIE

ČO SÚ TO TEDA TIE TOLEROVANÉ ORGANICKÉ FILTRE?

Organické filtre sú chemické filtre, ktoré prešli OKO testom a testom toxicity a nie je u nich dokázaná žiadna závadnosť na pokožku. Sú tolerované a povolené aj certifikačnou organizáciou Eco control.

SLNEČNÁ OCHRANA PRÍRODNEJ KOZMETIKY ANNEMARIE BÖRLIND AKO JEDINÁ NA TRHU OBSAHUJE UNIKÁTNY EXTRAKT Z BUNKOVEJ STENY RIASY KOMBU. Je to morská riasa, ktorá je vystavená slnečnému žiareniu pri odlive a obsahuje lipid, ktorý ju pred ním chráni.

Annemarie Börlind obsahuje navyše vitamíny A a E, čo sú známe antioxidanty chrániace pred fotostarnutím.

Tak,..a poďme k samotným opalovacím prípravkom.

Moje testovanie obnášalo 4 produkty, ktoré by mohli byť súčasťou leta každej ženy. Pre deti v tejto kozmetike existuje špeciálny krém pre deti.

PREČO BY STE NEMUSELI TENTO ROK TRPIEŤ NA SOLÁRNU ALERGIU? 

AJ Z TÝCHTO DÔVODOV…

  • 100% bez parabénov a minerálnych olejov
  • bez silikónov
  • bez PEG a syntetických farbív, živočíšnych výťažkov
  • bez NANO-ČASTÍC titándioxidu a oxidu ziničitého
SUN ANTI AGING SONNEN CREME WATER-RESISTANT SPF 30 75ML

Krém je hutnejší a určite ho doporučujem na pleť alebo pokožku dekoltu. Suchá pleť ho bude zbožňovať. Mimochodom okrem obsahu tej špeciálnej riasy a jej ochrany, obsahujú Annemarie Börlind opaľovacie krémy i silnejšiu hydratáciu, vitamíny, pantenol  a rôzne ďalšie extrakty, ktoré nájdete vypísané na ich stránke.

Tento krém je taktiež vhodný ako ochrana a zároveň krém na lyžovačky do zimných mesiacov. 

Opaľovacie krémy z prírodnej kozmetiky Annemarie Börlind sa majú spotrebovať po otvorení do 12 mesiacov.

Ja testujem 3 výrobky z tejto kolekcie. No zaujal ma napríklad ich Chladiaci sprej na opaľovanie SPF 30 SPORT, alebo Opaľovací protistárnucí DNA krém s SPF 30. No a tiež by som mohla spomenúť ich Mineralizovanú vodu v spreji. Používajú vlastnú termálnu vodu z prameňa, s obsahom množstva minerálov, plus ju obohacujú o soľ z Mŕtveho mora, sladké drievko a ďalšie veci. Skvelou vecou je, že sa zmestí do kabelky, pretože je to len 50ml dózička.

AFTER SUN SOOTHING LOTION 125ML

Prírodná kozmetika Annemarie Börlind a bezpečné opaľovanie

Je to  skľudňujúce telové mlieko, ktoré sa dobre vstrebáva. Ďalšia dobrá vlastnosť. Obsahuje mentol ako chladivú ingredienciu. Mne tento produkt až tak chladivý nepríde. Skôr cítim výraznejší nárast hydratácie v pokožke. Neobsahuje olej a je prospešný aj tam, kde sú alergie na slnko. Obsahuje viac skľudňujúcich zložiek, ako je alantoín, pantenol a aloe vera. Obsah je 125ml  a nájdete ho TU.

Je nielen vhodný po pobyte na slnku, ale taktiež po opaľovaní v soláriu alebo po saunovaní. Čiže všade tam, kde sa náhle stratí viac vody v pokožke.

MOJA PLEŤ PO OPAĽOVANÍ VYZERÁ AKO SUŠIENKA

V takomto prípade vyskúšajte HYDRO GEL MASKU. A majte ju po ruke kedykoľvek vás napadne, že sa potrebujete napiť. Samozrejme „napiť pleťou“, nie ústami:) Tak ako pijete vodu, môžete túto masku používať denno-denne. Majte ju k dispozícii nielen po opaľovaní, ale aj pred líčením na nejakú dôležitú udalosť. Je síce napísané, že by sa mohla používať 1-2x do týždňa, ale ja navrhujem podľa potreby. A tá môže byť naozaj kedykoľvek.

Ako sa používa táto maska?

Naneste, nechajte pôsobiť 5-10 minút a následne umyte. Mala som taký nápad. Skúšala som si ju nechať až do vstrebania, ale na pleti mi zostal film, ktorý bolo treba umyť. Takže tak ako je napísané, naniesť a potom umyť.

Ako účinnú látku obsahuje červenú riasu, ktorá má stimulovať vlastnú produkciu kyseliny hyalurónovej.

Túto mňamku z prírodnej kozmetiky Annemarie Börlind nájdete v linku.

Prírodná kozmetika Annemarie Börlind a bezpečné opaľovanie

 

Ešte k tzv INCI listu. Od roku 2013 musia kozmetiky zverejňovať či obsahujú nanočastice. Znamená to aj, že každá opaľovacia kozmetika musí udávať na svojom výrobku, či obsahuje alebo neobsahuje nanočastice. Slnečná opaľovacia kozmetika Annemarie Börlind neobsaje žiadne nanočastice oxidu ziničnatého ani Titanium Dioxid.

Aký pocit máte z tohto článku? Našli ste v ňom niečo o čom ste nevedeli?

Máte pocit, že budete opaľovaciu kozmetiku preverovať viac? Dajte mi vedieť do komentoch, snažila som vám túto problematiku objasniť. A ak ste už niečo vyskúšali z Annemarie Börlind, podeľte sa o dojmy.

Nezabudnite sa dôkladne natierať, užívajte slnko a dovolenky, nabudúce donesiem opäť niečo z makeupu.

Krásny deň:)

 

 

 

 

 

Zdielajte s kamarátkou
  •  
  •  
  •  
  • 2
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk