MDLÁ PLEŤ A ESTETICKÉ ZÁKROKY

Ahojte,

som príjemne prekvapená čítanosťou článkov “ako na mdlú pleť” . Preto sa budem vždy vás pýtať, o čom chcete vedieť viac. Čo je pre vás zaujímavé, čo vás trápi, čo vám pomáha…preto, ak ste sa až teraz dostali k poslednému článku o mdlej pleti, alebo teda jeho pokračovaniu, dávam do pozornosti dva predchádzajúce články, ktoré pre vás budú prínosom. Mdlá pleť a ako na ňu,je o pleti a radách od skúsenej kozmetičky, čo všetko môže pleť podstúpiť v kozmetickom salóne. A zároveň moje tri dostupné tipy, čo môžete doma používať. Druhý článok “Mdlá pleť a makeup, ktorý robí divy”, je o vychytávkach, ktoré pomôžu pleti vyzerať dokonale za každých okolností. Nie ako kamufláž, ale ako prirodzene krásna  a zdravá pleť pomocou ľahkých tónovacích vecičiek. Dnešné posledné zavŕšenie má názov “mdlá pleť a estetické zákroky” a o doporučenia som poprosila moju bývalú nevestu, ktorá je estetickou dermatologičkou a pracuje aj v Interklinik v Bratislave. Dnes estetické centrá ponúkajú množstvo invazívnych aj menej invazívnych zákrokov, ale vedieť čo chceme a čo je pre našu pleť naozaj vhodné, v tom je náročné sa orientovať. Týmto ďakujem Hajnalke Faragó Méry, že si našla čas na zodpovedanie otázok.

MDLÁ PLEŤ A ESTETICKÉ ZÁKROKY

Mdlá pleť a estetické zákrok

Kým sa dostaneme ku procedúram, máš nejaké osobné odporúčanie, ktoré zvládneme robiť doma všetky?

Koža je veľmi citlivá na nedostatok vody, preto je vybavená mechanizmom jej regulácie.  Pokožka musí byť hydratovaná tak zvnútra ako i zvonka. Čo sa týka starostlivosti o pleť zvonka. Základným pravidlom čistenia suchej pleti je neoberať ju o prirodzený maz, ktorý ju chráni pred vonkajšími vplyvmi. Optimálne čistiace prípravky by mali nielen jemne odstraňovať nečistoty, ale aj zabezpečiť svojím zložením ochranu pokožky pred nadmerným vysušovaním. V prípade suchej kože je obzvlášť dôležité nepoužívať agresívne mydlá, ktoré pokožku pripravujú o jej prirodzené zvlhčujúce látky – ceramidy a lipidy. Najideálnejšie sú prípravky s pH 5,5 a obsahom ošetrujúcich zložiek. Snažte sa používať kozmetické a pracie prostriedky bez farbív, alkoholu a parfémov.  Krémy by sme mali používať pravidelne, avšak účinné látky z nich sa dostanú len do povrchových vrstiev kože. Aby sme kožu vyživovali aj hlbšie, potrebujeme už estetické zákroky.

Aké estetické zákroky teda doporučuješ na riešenie problému “mdlá pleť”?

Mezoterapia je „koktail“ nezosieťovanej kyseliny hyalurónovej a ďalších podporných látok. Stimuluje novotvorbu kolagénu, napína uvoľnené kolagénové vlákna, čím odstraňuje ochabnutosť kože, zvyšuje jej pevnosť a elasticitu a vytvára bariéru, ktorá zabraňuje strate vody. Efektívne udržiava hydratáciu a tonizuje pleť. Podporuje regeneráciu buniek vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej, komplexu rastových faktorov, DNA, vitamínov a minerálov. Aplikujeme ju na tvár, krk, dekolt a ruky. Kúra pozostáva zo 4 sedení, v intervaloch, ktoré odporučí lekár. Kúru je potrebné opakovať v 3 až 6 mesačných intervaloch.

Mdlá pleť a estetické zákroky

Vital Injector je prístroj, pomocou ktorého sa aplikuje výplňový implantát – zosieťovaná kyselina hyalurónová na desatinu milimetra a mikrolitra presne. Vital Injector je vhodný pre každú dehydratovanú pokožku v každom veku. Ošetrenie je možné podstúpiť počas celého roka, avšak odporúčame ho absolvovať v zimnom a jarnom období, kedy je pleť presušená, dehydratovaná a matná. Restylane Vital pleť dlhodobo hydratuje, rozjasňuje, eliminuje jemné vrásky, pokožka je pružná a výborne odráža svetlo.

Juvéderm Volite je injekčný preparát s obsahom reťazcov kyseliny hyalurónovej o nízkej a vysokej molekulárnej hmotnosti, ktoré sú medzi sebou pospájané špeciálnou „VYCROSS“ technológiou. Ide o stimulačnú výplň, ktorá aktivuje mimobunkovú hmotu a fibroblasty k produkcii nového tkaniva. Účinky sú viditeľné už do jedného mesiaca po aplikácii. Je vysoko odolný voči pôsobeniu voľných kyslíkových radikálov, vďaka čomu má predĺžený účinok na 6-9 mesiacov. Intenzívnym nasávaním vody zabezpečuje hĺbkovú hydratáciu pleti, zvyšuje jej elasticitu, obnovuje jej štruktúru. Výsledkom ošetrenia je tak zlepšenie textúry pokožky a jej pružnosti, hlboká a dlhotrvajúca hydratácia, rozžiarenie, spevnenie a liftingový efekt. Volite okrem zlepšenia hydratácie a elasticity kože redukuje aj jemné vrásky a tým prispieva k zlepšeniu jej hladkosti. V klinickej štúdii ktorá hodnotila účinnosť a bezpečnosť Juvéderm Volite po dobu jedného mesiaca u viac než 89% žien došlo k vyhladeniu jemných vrások.

Hajnalke ďakujem a dúfam, že vám tieto doporučené estetické zákroky prídu niekedy vhod. Pretože i ja si myslím, že niekedy sa treba o svoju pleť starať aj iným spôsobom ako tým domácim a v konečnom dôsledku prečo si to nedopriať. Estetické zákroky sú pre ženy i mužov súčasne a mdlá pleť nie je len problémom ženskej pleti.

Mdlá pleť a estetické zákrok

Estetické zákroky nabok a ešte trochu z mojich doporučení…

Mdlej pleti pomôže i jemný highliter, s ktorým to zvládnu všetky ženy

Naj oleari Velvet moon highliter 01 Aurora ,  veľmi nenápadný typ krémového rozjasňovača, ktorý potrebuje len decentné a šetrné zaobchádzanie. Hodí sa žene, ktorá chce používať highliter na oživenie pleti, ale potrpí si na kvalitnú, ale nie príliš okázalú vizáž. Skôr by som povedala až elegantný, ale veľmi sofistikovaný efekt. Či už sa velvet moon highliter použije štetcom, prstom, či sa zapracuje do makeupu, alebo sa použije samostatne, je na vás. Používať ho môžete rôzne, no výsledok bude vždy jemnulinký a tiež je to spôsob oživenia mdlej pleti.

Mdlá pleť a estetické zákrok

Mdlá pleť a estetické zákrok

Druhý produktom na fotografii je rýchla obojstranná tyčinka, opäť podobného a decentného charakteru s jednou úlohou navyše. Naj Oleari One minute glow skin perfector korektor má okrem krémového rozjasňovača i vyhladzujúcu bázu. V podstate by to používanie mohlo vyzerať nasledovane.

Najprv sa použitje hladká textúra z tyčinky na vyplnenie vrások, potom sa nanesie makeup a na makeup sa použije svetlý highliter. Tento typ veľmi svetlého rozjanovača doporučujem buď úplne svetlej pleti, alebo taká stredná klasika. Tmavšie dámy nebudú podľa mňa s touto svetlou farbou vyzerať dobre, ale  môžem sa tiež mýliť. Môže to byť individuálne. Dá sa využiť aj ako očný tieň, či na rozjasnenie mdlého dekoltu.

Mdlá pleť a estetické zákroky

MDLÁ PLEŤ A rôzne farebné pigmenty
Bázy, púdre, púdrové perly, krémové líčka

Túto skupinu produktov, ktoré dokážu rozjasniť unavenú mdlú pleť, som zaradila do jednej kategórie. Aj preto, lebo na tomto blogu je kopec článkov na tému rozjasnenia, highlitrov atď. Ale rada zopakujem pár dôležitých faktov.

Všetko čo dokáže oživiť mdlú pleť musí byť farebne JASNÉ, SVETLÉ, OPTICKY ŠŤAVNATÉ alebo PERLEŤOVÉ či LESKLÉ. Ale na druhej strane neznamená to, že to môže byť všetko čo priam žiari či pôsobí holograficky, až dúhovo. Je to od produktu ku produktu. Na tejto fotke je výber takých produktov, ktoré dokážu pomôcť. Zľava doprava si niečo povieme o niektorých z nich.

Gosh LUMI DROPS – písala som o nich, ale spomeniem ich opäť len krátko. Ľahulinké tekuté líčka, ktoré sa prstom vklepú naprklad na líčka. Hovoríme tomu, že urobia “zdravíčko”.

ALVERDE krémové líčka je krásny produkt a je to tiež dôkaz, že vždy treba nahliadnuť do všetkých stojanov. Pretože skvosty nájdeš všade, len sa treba dobre pozrieť.

NYX AWAY WE GLOW – dúhovo ružový tekutý highliter, ktorý sa primiešava alebo používa samostatne. Krásna farba a na výber ich majú v niekoľkých odtieňoch.

L´OR BÁZA OD GUERLAINU – môj milovaný produkt pod makeup na udržanie vlhkosti v pleti počas celého dňa.

METEORITES PERLY OD GUERLAINU A PERLY OD DERMACOLU – rozjasňujúce púdrové perly, ktoré sa nanášajú len štetcom a zároveň fixujú makeup.

RUŽOVÝ JEMNE TRBLIETAVÝ PÚDER OD KOZMETIKY PAESE – všetky broskyňové, ružové a biele púdre, pokiaľ nie sú úplne transparentné, pomôžu k jasnejšej pleti.

 

Mdlá pleť a estetické zákroky

Boli pre vás články o mdlej pleti poučné? Pomohli vám vybrať si? Dajte mi vedieť či áno. Budem vám vďačná, pretože to sú informácie, ktoré nás blogerov posúvajú dopredu.  Ďakujem za každé zdieľanie.

Prajem vám krásny deň a tipy na témy mi kľudne píšte. Sledujte môj INSTAGRAM, pretože tam bývajú pravidelné lajfky s líčením a väčšinu z nich nahrávam na môj youtube kanál.

Krásny deň

 

zdroj niektorých fotiek: www.efficientmicrobes.co.za

Zdielajte s kamarátkou
  •  
  •  
  •  
  • 6
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk