Mám unavenú pleť a bez farby, čo s tým?

Mám unavenú pleť a bez farby, čo s tým môžem urobiť?

Ahojte, častá otázka pri rannom pohľade do zrkadla. Myslím, že väčšina z nás prechádza v tomto období zmenami. Slnka niet, alebo oveľa menej, výkyvy teplôt prinášajú únavu i chorôbky, tá opálená pleť sa kdesi stratila. Stratila sa tá svieža farba z leta. Ale len na chvíľku.

mam-unavenu-plet-a-bez-farby

Mám unavenú pleť a bez farby

Ak používate správnu skincare, bude to skôr o tom, že možno trávite menej času na vzduchu a tiež vám nerobí dobre skoršia tma, alebo menej slnka.

Toto obdobie tiež nepraje zrovna veľmi veľkému optimizmu, ale na druhej strane, je nutné si zachovať pozitívne myslenie a žiť. Skincare výhodou je, že toto ročné obdobie praje výraznejšiemu používaniu kyselín a vitamínu C.

Začneme pekne od začiatku, od používania vhodných pleťových prípravkov. O niektorých tipoch sa zmienim len v skratke. Prípadne dám odkaz na iný článok.

Nesprávne alebo nedôkladné čistenie pleti

nepomáha dobre a zdravo vyzerajúcej pleti. Klasické mydlo, micelárky s obsahom sulfátov ju vysušujú. O tom, ako sa to má robiť si môžeš niečo prečítať v článku Dvojfázové čistenie pleti alebo v článku Lumispa.

mam-unavenu-plet-a-bez-farby

EXFOLIÁCIA

čiže odstránenie odumretých buniek z pleti. Na toto poslúži píling či už enzymatický alebo abrazívny. Enzymatický píling obsahuje nejaké druhy kyselín (glykolová, mliečna…inak povedané aj AHA a BHA kyseliny) a abrazívny (rôzne druhy drobných zrniečok).

Momentálny trend je používanie enzymatických pílingov, mnohí ich preferujú viac, hoci používanie „zrniečkových“ je úplne v poriadku. Záleží od stavu vašej pleti, od jej citlivosti a znášanlivosti. Ja momentálne používam Refining facial polisher. Tento druh pílingu je abrazívny i enzymatický zároveň.  Mne ako zmiešanej pleti vyhovuje, a pleť je po ňom skutočne hladučká.

Obsahuje výťažky z exotického ovocia a meď. Ovocie obsahuje ovocné kyselinky, ktoré rozpúšťajú najvrchnejšiu vrstvu pokožky. Kvôli medi má takú zaujímavú zelenú farbu, keď si to na pleť aplikujete. Meď upravuje mazotvorbu. Abrazívnu časť tvorí lávový púder. Je určený všetkým typom pletí, ale ja ho pociťujem ako trošku drsnejší typ pílingu.

Omorovicza do tohto pílingu vložila i svoje ospevované maďarské bahno a s textúrou to naozaj vie. Mám od nich vzorku ešte jedného s názvom Blue diamond resurfacing peel, ten je naopak úplne enzymatický s kyselinou mliečnou a kyselinou laktobionovou. Toto je už ozajstná chuťovka, pretože patrí do budgetovo náročnej línie, ktorá slúži na samoopravu pokožky.

mam-unavenu-plet-a-bez-farby

Píling aplikujte podľa stavu pokožky. Refining facial polisher si ja aplikujem raz za 2 týždne. Ak máte hrubšiu pokožku, skúste raz do týždňa.

(preklik na produkty je vyznačené priamo v texte výraznejšou farbou)

VITAMÍN C

PRE KAŽDÚ VEKOVÚ KATEGÓRIU, A KAŽDÝ TYP A STAV PLETI 

Existujú rôzne koncentrácie vitamínu C, od cca 3 do 30%, nájde sa dokonca i 100% prášok. Ale pozor! Informácia 100% céčka v produkte ako prášok je zavádzajúca. Toto by pleť ani nezniesla. Bolo by to dráždivé. A nie je to ani potrebné. Vitamín C má dnes mnoho rôznych podôb. Názov Vitamín C je veľmi všeobecný, ale nám sa o ňom takto najjednoduchšie rozpráva. Ja už som na blogu jeden článok s vitamínom C mala, ale dnes sa chcem povenovať ampulkám s vitamínom C, ktoré si aplikujem pomocou pečiatky čiže Mezostampu.

Slovenská dermo kozmetika (funkčná kozmetika) inovovala svoje „céčkové“ampulky na substanciu, ktorú buď aplikujete topicky, čiže nanesiete prstami, alebo vlejete do pripraveného Mezostampu. Táto tekutina poľahky prejde cez mikroihličky.

mam-unavenu-plet-a-bez-farby

VITABOOST C KONCENTRÁT

Moja prvá skúsenosť ešte s pôvodnou formuláciou bola veľmi pozitívna. Efekt bol vidieť okamžite, 20% koncentrácia by už mala viditeľná, najmä ak je céčko dobre zastabilizované a hneď po nanesení môže vykonať svoju úlohu. (Ono totiž niekedy ani tak nezáleží na koncentrácii, ale skôr na kvalite samotného céčka, jeho stabilite v produkte a po nanesení).

Céčko sa v tejto ampulke nachádza akoby zvlášť v hornej časti fľaštičky. Stlačením sa prášok dostane do tekutiny a hneď aplikuje na pleť. Každá fľaštička má akoby 2 vrchnáky. Keď oddelíte vonkajší plastový vrchnák, odkryjete tzv „flip of cap“ vrchnáčik s čistým boostrom vitamínu C.

Ten zatlačíte a céčko vpadne do tekutiny. Potrasiete a je to pripravené na použitie. Celé balenie obsahuje 5 ampúl. Jedna ampula vám vyjde na tvár, krk i dekolt. Ich používanie si môžete nastaviť ako kúru alebo opakujete cca každé dva mesiace.  Ja som Vitaboost C koncentrát používala každý druhý deň a vždy večer. Takútu koncentráciu je potrebné používať vždy večer. Necháte vsiaknuť, a môžete aplikovať krém.

Pocitovo budete mať pocit lepivosti, čo je pri tomto druhu prípravku normálne. Môžete ho používať na tvár, krk i dekolt pomocou pečiatky, alebo len nanesením prstami.

PREČO HO POUŽÍVAŤ POMOCOU MEZOSTAMPU ČIŽE PEČIATKY?

Pokiaľ vám to pleť dovoľuje, zakúpte si Mezostamp. Je to geniálna pomôcka, veľmi jednoduchá na používanie, a dostanete céčko hlbšie. Ak máte rosaceu, praskajú vám cievky, alebo máte hlboké a výrazné akné, tak nie. Musíte sa uspokojiť nanesením pomocou prstov. Viac o Mezostampe nájdete v mojom článku domáca mezoterapia. Taktiež s čím ešte môžete Mezostamp používať.

Mezostamp alebo pečiatka slúži ako „hĺbkový“ prenášač účinnej látky. Jednoducho povedané, Vitaboost dostanete hlbšie. Ak používate klasický systém, vklepte a naneste svoj nočný krém.

Mám unavenú pleť a bez farby

Vitamín C je neuveriteľne krásna účinná látka. Tento antioxidant má veľa pozitívnych účinkov, ako do vnútorného užitia, tak i vonkajšieho, čo do pleťovej kozmetiky. 

Vitaboost od Envy Therapy je ideálny prostriedok na unavenú pleť. Nielen kvôli určitej sviežosti alebo živosti, ale podporuje tvorbu kolagénu, je mimoriadne účinný v boji proti vráskam, má skvelé využitie pri problematickej pleti, dokáže zjemňovať hyperpigmentácie a pomáha hojiť ranky.

Dodatok: Envy Therapy použilo ako účinnú látku, patentovanú zložku Vitamín C (Et-Vc)™.

Bola som už pri ukončovaní tohto článku, keď som si spomenula, že som zabudla tri produkty, ktoré vám pomôžu vyzerať sviežejšie. Tak pokračujte v čítaní.

mam-unavenu-plet-a-bez-farby
Požičala som si fotku zo zdroja envytherapy, keďže som už svoj domíňaný očný krém odhodila.
Nechýba vám očný krém?

Unavená pleť = unavené oči. Môže a nemusí byť. Dámy, mám nový očný krém a páči sa mi rovnako ako ten čo som mala pred ním.  Myslím, že môžem opísať oba, pretože je každý trošku iný. A myslím, že vás nadchnem.

ENVY THERAPY ANTIAGING EYE CREAM

Veľmi ľahký a príjemný očný krém so zameraním na tmavé okolie očí, spigmentované okolie očí a boj proti starnutiu. Jeho veľkým benefitom je aplikácia pomocou chladivého roll-onu. Väčšinou som ho používala ráno, aby som si večer dopriala niečo mastnejšie.

Mnohé to poznáte. Ráno sa zobudíte po blbej noci, oči vás štípu, sú unavené, najradšej by ste ich zavreli. Ja som niekoľkokrát za noc hore, kvôli malým deťom a chodíme neskoro spať. Akosi sa nám nedarí ísť skôr. 

mam-unavenu-plet-a-bez-farby

Veľmi som ho oceňovala práve v tomto období. Envy Therapy je funkčná dermo kozmetika. Vyhovuje i vyslovene citlivej pleti. Zloženie je ľahko antiage + výrazne pôsobiace na tmavé okolie očí. Antiaging eye cream je dobrá voľba pre žienky s citlivými očami a čo určite doporučujem vyskúšať je Wrinkle eraser.

Len pripomínam, že tento očný krém ako i celá Envy Therapy je neparfumovaná, bez GMO, silikónov, minerálnych olejov, farbív, atď.

Wrinkle eraser som objavila v Envy Therapy. Malá šikovná pomôcka podľa mňa práve vhodná, keď pleť potrebujete vzpružiť. Jej účinok by mal zasahovať aj redukciu vrások, ale k tejto téme sa vyjadriť neviem. Viem však, že ráno po aplikácii všetkých produktov (pleť musí kĺzať), drobné ošetrenie pár minúť, urobí dobrý efekt. 

mam-unavenu-plet-a-bez-farby

Wrinkle eraser je mašinka, ktorá má dva módy. Nabíja sa cez usb kábel, čo viete dnes už urobiť hocikde. Prvé svetlo, ktoré sa pri zapnutí objaví, je modré LED svetlo. Slúži na masáž tváre, prebudenie, pomáha eliminovať toxíny a opuchy. Je to príjemná vibrácia, ktorá povzbudí pleť. Druhý režim je v červenom LED svetle. Táto vibrácia zahrieva a za 45 sekúnd sa dostane do 45°C, čo je veľmi príjemná teplota, ktorá pomáha „vtláčať“ účinné látky hlbšie do pleti.

Mám unavenú pleť a bez farby – novinka očný krém s vitamín C z Omorovicza

ILLUMINEYE C

Novinka z laboratórii maďarskej značky Omorovicza. Nový rozjasňujúci očný krém Illumineye C s vysoko stabilnou formou ascorbyl tetraisopalmitate, ktorý nespôsobuje podráždenie. Má hutnejšiu krémovú textúru, ale okolo očí sa to mení na niečo ľahšie.

Obsahovo je tam už spomínaný vitamín C, A a E, a kyselina hyaulurónová. Ten vitamín A je obsiahnutý nie ako retinol, ale ako retinaldehyd, čo je jemnejšia forma ako retinol samotný. Dobre ho znáša aj citlivejšia pleť a považuje sa za účinnejšiu formu ako retinol. Retinaldehyd je považovaný za slušný anti-age prvok, zlepšujúci tvorbu kolagénu, spevňovač pleti, ale v iných produktoch môže byť osožný i v boji proti akné a pórom.

Z iných zložiek, je tu ešte kvet bazy, ktorý dobre chráni drobné kapiláry okolo očí a má protizápalový účinok.

Ja tieto ich céčkové produkty milujem. Sú jemné a pritom účinné. Pri Omoroviczi máte proste vždy pocit, že máte na svojej koži niečo nielen luxusné, ale i účinné. Okrem toho je Omorovicza značka, ktorá nepoužíva parabény, je bez syntetických vôní, farbív a pod.

Dôležité info!!!

Od 1.11. celý mesiac november bude platiť zľavový kód „ELI20“ na celý sortiment značky Omorovicza na stránke Beautysecret.sk.

Čo môžete ešte urobiť pre svoju unavenú pleť bez farby?

Čo môžete urobiť pre svoje unavené ženské telo?

Na poslednú chvíľu som sa rozhodla, že vám ešte niečo pridám do tohto článku mimo kozmetickej témy, za to však veľmi dôležité pre nás ženy. Pijem jeden zaujímavý nápoj určený pre ženy. Volá sa Super booster „ženské libido“ a je od austrálskej značky Welleco. Je plný adaptogénnych rastlín, ktoré riešia adaptáciu na stres, podporujú imunita, ženám pomáhajú zvládať hormonálne náročné obdobia. Pijem ho už nejaký čas a môj výsledok je takýto. (zmieňovala som sa o ňom i na Instagrame)

Keď som začala piť Super booster „ženské libido“, tak nejak som očakávala, zvýšenie túžby po intímnostiach. Aj väčšina z vás mi takto odpovedala.

Ale potom som si uvedomila a prečítala, že je to vlastne o nás ako ženách. O našej pohode, o zvládaní stresu, ťažkých situáciach, predmenštruačného syndrómu, i nepríjemných stavoch počas menzesu. A tu prichádza rozuzlenie.

Počas pitia tohto nápoja som prežila „svoje dni“ tak, akoby ani neboli. Bez pocitu, že každú chvíľu vybuchnem. Nemám rada tento pocit, som naliata a nezmestím sa do nohavíc:). Potom som ten nápoj odložila a vrátila sa k nemu až po ďalšom menzese. Ten menzes bol bolestivý a ja som teda v pohode vôbec nebola. Vrátila som sa teda k super boostru. Welleco je uznávaná prémiová výživová značka a zdá sa, že to za vyskúšanie určite stojí.

Vybavila som dokonca na tento nápoj 40% zľavový kód

„Eliska40“

Platí do 15.11. tu

⇓⇓⇓

KLIKNI – Organic Oasis Super booster ženské libido

Welleco je prémiová značka, a aby ste to mali šancu vôbec vyskúšať, je na tento produkt 40% zľava do toho 15.11. Ja doporučujem vyskúšať dve balenia. A neskôr sa k tomu opäť môžete vrátiť. 

Ak chcete niečo skonzultovať, či už o vašej skincare, spomínaných produktoch, alebo tomto nápoji, píšte mi na email alebo do komentov.

krásny deň dámy:)

Zdielajte s kamarátkou
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk