Kúpili ste si zlý makeup? Ako to napraviť.

Krásny deň žienky,

dnes mám narodeniny a plná chuti si sadám k počítaču, aby som napísala tento článok. V momente, ako ma napadla táto téma, som sa rozhodla, že ju  napíšem, pretože sa to stáva skutočne často. Každá sme si aspoň raz v živote kúpili zlý makeup. Avšak je otázne, či ide o výber zlého makeupu, alebo je to skutočne nepodarok.

Existuje vôbec zlý makeup?

Podľa môjho názoru zväčša ani nie. Vo svojej praxi som sa možno len pár krát stretla s makeupovým produktom, ktorý bol, povedzme, “nevydarený”.  “Zlý” makeup teda neexistuje, ale je v problém v niečom inom.

Je totiž mnoho možností ako makeup vylepšiť. Možno budete i prekvapené, ale zo zlého makeupu sa môže stať makeup, dokonalý. Vplývajú na to faktory, ktoré si zachvíľku rozvedieme.

Eisenberg makeup foundation
Eisenberg invisible corrective makeup, krycí a zároveň šťavnato pôsobia makeup i na zrelú pleť, nájdete vo FAnn parfumériách.

PREČO SI MYSLÍTE, ŽE MÁTE ZLÝ MAKEUP?

 • ROBÍ VÁM SUCHÉ MIESTA AKOBY LYŠAJE

Vybrali ste si príliš suchý typ makeupu (obsahuje viac púdru), sťahuje vám pleť, máte suchý prípadne dehydrovaný typ pleti; trpíte na ekzém a pod.

Riešenie: prvou možnosťou je makeup používať v lete, teda pokiaľ ste si makeup kúpili v chladnom období a vaša pleť sa správa inak v lete, a inak v zime. Koža totiž znáša púdrovejšie makeupy oveľa lepšie v lete. Kvalitná hydratačná podkladová báza býva vynikajúcim riešením. Doporučujem si prečítať článok pri zvýraznených slovách. Treťou možnosťou, pri ktorej sa treba určite zastaviť je, či používate vhodnú starostlivosť. Mám na mysli naozaj dobre zostavenú skincare. Aká je vaša denná rutina? Otázka, nad ktorou sa zamyslite.

Mnoho žien nepoužíva pod makeup krém. Nepoužíva ani žiadnu emulziu, jednoducho nepoužívajú nič, pretože sa domnievajú, že ich pleť sa bude s makeupom cítiť komfortnejšie. Nie je to správne. Tento neprimeraný postup môže zapríčiť suchý pocit, lišaje, zvýšenú precitlivosť, dehydratáciu a naozaj zle vyzerajúci i pôsobiaci makeup. Pleť potrebuje svoju dennú ochranu, prísun hydratácie, vitamíny, čokoľvek, čo je vhodné na váš typ a stav pleti. 

Collistar BB detox, tónovacie krémy,

 • MAKEUP VEĽMI RÝCHLO ZLEZIE – možno je i veľmi mastný

Vybrali ste si buď makeup, ktorý nemá trvácny efekt, alebo máte veľmi mastný typ pleti. Taktiež môžete používať nevhodnú techniku aplikácie makeupu.

Riešenie: ak nie je problém vo vašej extrémne sa mastiacej pleti, ani vo veľmi mastnom podklade/kréme, sú tu možnosti ako makeup naniesť tak, aby DRŽAL. Čiže TECHNIKA. Používajte bázu. Niečo na zmatnenie, zdlhotrvácnenie, vyhladenie. Všimnite si, na čo je báza určená. Môže to byť kľudne i báza na rozjasnenie. Báza vytvorí na pleti sieťku, ktorá pripraví pleť na nanesenie makeupu akoby na čisté plátno, a dá pleti  či makeupu nejaké ďalšie benefity.

Používajte štetec na makeup. Štetec má vynikajúcu vlastnosť “vtlačiť” makeup do pleti tak, že drží oveľa dlhšie. Ak vám nevyhovuje štetec na makeup, skúste hubku. Ak vám nevyhovuje suchá, tak skúste hubku navlhčiť. Ďalšou možnosťou je samozrejmé fixovanie makeupu pomocou púdra. Nepoužívajte ho príliš veľa, stačí optimálne množstvo pomocou štetca. Posledným riešením ako napraviť zle vyzerajúci makeup, ktorý schádza, je používať FIXAČNÝ SPREJ. 

Článok trvácne a vodeodolné makeupy vám zodpovie ešte na mnoho podobných otázok.

líčidlá Pupa, bázy pod makeup, rozjasňujúca báza, oil primer, púdre
Pupa kolekcia primerov/báz na všetky miesta, vynikajúci výber za skvelú cenu.
 • MÁM ZLÝ MAKEUP, VYZERÁM S NÍM AKO S OMIETKOU

Je veľmi pravdepodobné, že ste si vybrali makeup, ktorý je ťažký, púdrový a naozaj i krycí. Na pleti pôsobí hrubo a akoby pleť ani nedýchala. Sviežosť sa stratila. Takýto typ makeupu sa väčšinou využíva v lete, ale vôbec nemusí každému vyhovovať. Navyše nie každá pleť je hladká a tak takýto typ makeupu môže práve na hrubšie vyzerajúcej pleti pôsobiť ešte masívnejšie.

Riešenie: čo s tým? Skúsime zo zlého makeupu urobiť krajšie vyzerajúci podklad. Doporučujem využívať na nanášanie vlhkú hubku – beauty blender. Navlhčená hubka zjemní akýkoľvek makeup. Ďalšou možnosťou je použiť na aplikáciu prsty. Makeup bude pôsobiť vzdušnejšie. Určite sa vyhnite štetcu na makeup. Zadovážte si hydratačný fixačný sprej. Na každom býva uvedené na čo je určený. Ak to nebude fixačný sprej, tak používajte počas dňa hydratačnú alebo termálnu vodu v spreji.

 • MAKEUP MI ZVÝRAZŇUJE PÓRY

Najprv si treba uvedomiť, že póry máme všetci. Niekto viac a niekto menej. Čiže nečakajme, že ak máme póry, tak makeupom zmiznú. Ale…je pravda, že ich vieme jemne “zmazať”.

Riešenie: môžete mať zlý odtieň makeupu, príliš svetlý. Stalo sa mi to niekoľkokrát. A bolo to jednoznačne odtieňom. Zmiešajte ho s iným a tmavším. Samozrejme, s rešpektom ku farbe pleti. Nebojte sa miešať. Nič sa vám, ani makeupom nestane. Zmatňujúca podkladová báza, či báza na prehladenie pórov môže pomôcť. Použite ju na svoj bežný denný krém a až po báze, naneste makeup.

Ďalším riešením, je makeup naniesť pomocou plochej hubky . Nie beauty blender, trojuholník, ale plochá hubka, pretože ňou dokážete makeup doslova “vhladiť” do pleti. Nenavrstvíte, ale prehladíte. Samozrejme, ak je niekde potrebné vtlačiť viac makeupu (pigmentácia, vyrážka..), vtedy makeup plochou hubkou navrstvíte, ale cez póry to nerobte. Zbytočne by ste si urobili nános makeupu na pórovitých miestach.  Púder použite pomocou štetca, nie labutienky.

odtiene mixeru a makeupu Makeup Revolution
Mixer Champagne a makeup Revolution Pro od Makeup Revolution
 • MÁM ZLÝ MAKEUP, PRETOŽE JE PRÍLIŠ HUSTÝ, A NEDÁ SA S NÍM PRACOVAŤ

Riešenie: veľmi dobre poznám takýto typ makeupu. Jediné riešenie je MIEŠAŤ HO. Môžete ho skúsiť zmiešať s vaším krémom (tento spôsob veľmi nepreferujem, ale možné to je); zmiešajte ho s hydratačnou alebo olejovou bázou (podľa typu a stavu pleti), zmiešajte ho s highliterom/mixerom. Nedávno som na svojom Instagrame, uverejnila post o miešaní makeupu s mixerom zo značky Makeup Revolution. (keď kliknete na vysvietené slovko “mixer”, prehodí vás to do MR eshopu.) Ten odtieň sa volá Champagne, a je podľa mňa vhodný pre mnoho žien.

 • ČAKALA SOM, ŽE BUDE KRYCEJŠÍ, JE VEĽMI RIEDKY, MINIMÁLNE KRYJE

Riešenie:  v tomto prípade, nie je veľmi čo riešiť. Jednou z možných riešení je makeup nechať trochu zoxidovať na vzduchu, a on naberie hustotu i krytie. Ale chvíľu by ste museli počkať. No a druhou možnosťou je jednoducho ho miešať alebo kombinovať s korektorom.

Skôr by som povedala, že si ho nechajte na dni, kedy chcete používať len niečo ľahké. Verte mi, prídu.  Ja posledné dva roky nosím úplne ľahké makeupy, a cítim sa s nimi veľmi sviežo a mladšie. Už neriešim pigmentácie a iné nedostatky. 

Makeup pro foundation Makeup Revolution

Toto sú spôsoby, ktoré dokážu zmeniť výzorovo makeup na vašej pleti tak, aby ste boli spokojné.  Možno sa vám tieto možnosti zapáčia  a možno nie. Sú to len spôsoby ako napraviť tzv. “ZLÝ MAKEUP”. Zamerala som sa na výber “zlého” makeupu, ktorý nejakým spôsobom nesedí, alebo jeho textúra nie je príjemná. Vaša pleť ho nemusí akceptovať, alebo sa neznáša s vaším krémom. Tento článok by bol príliš dlhý, ak by som písala i o ZLOM ODTIENI MAKEUPU. A preto som sa rozhodla napísať ešte jeden článok pre tie žienky, ktoré si buď vybrali zlú farbu makuepu, alebo im bolo nevhodne poradené.

Ak vás čokoľvek napadne, čo súvisí s touto témou, napíšte mi do komentov alebo do sociálnych sietí.

Krásny deň

 

 

 

Zdielajte s kamarátkou
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk