AKO DOSIAHNUŤ ĽAHKÝ GLOW MAKEUP

Krásny jesenný deň žienky moje, jeseň je tu a mne začína chýbať ten letný glow makeup. Je síce pravda, že glow produkty vynikajú najmä v lete a to kvôli slniečku, ale zase až tak stratené to v sychravých dňoch nie je. Je to dokonca nutné, kedže takmer všetky z nás pociťujú úbytok „šťavy“ a preto sa snáď potešíte pár trikom či radám, ktoré vylepšia vzhľad každej z nás a dajú jej taký drobný, citlivý dotyk svetla do tváre.

glow makeup

GLOW MAKEUP

Môj blog čítajú rôzne vekové kategórie. Bude preto odo mňa pekné, vysvetliť niektoré pojmy najmä ak pochádzajú z angličtiny. Slovko „GLOW“ alebo „GLOWY“, znamená niečo lesklé, jasné a trblietavé. V makeupe ide o absolútne trendovú záležitosť, ktorá asi navždy zostane obľúbená. Dáva totiž jednoznačne tváričke príjemný lesk a tým pádom i niečo sexy.

Záleží však od toho ako a koľko toho na seba „napatláte“. Dajú sa totiž robiť veci s mierou a potom na „hrubo“. Ak sme mladé s pružnou a mladou pokožkou, znesieme toho oveľa viac. Je to aj kvôli tomu, že na koži nie sú ešte vrásočky a pleť má patričnú pružnosť. Môže síce bojovať s problematickou pleťou a to je tiež jav, kde by som z lesku ubrala, ale všeobecne zrelšia pokožka potrebuje citlivejší prístup.

Čo mám na mysli pod pojmom „CITLIVÝ PRÍSTUP“?

Bavme sa teda o tvári ženy, na ktorej už vidieť prvé známky vrások. Tie sú spôsobené mimikou či nesprávnou starostlivosťou. Nuž sú tam. Na pleti môžu byť viditeľné rozšírené póry. Jednoducho sa nebavíme o pokožke, ktorá je hladká a dokonalá. Koniec koncov, takú kožu majú len deti. Pod citlivým prístupom rozumiem také produkty a ich používanie, ktoré pleti pomôžu vyzerať šťavnato a jasne. Dievča, ktoré má 18 rokov,  a žena, ktorá má povedzme 50, môže väčšinu glow produktov používať bez zábran.

VŠETKO ZÁVISÍ OD TECHNIKY

V preklade, glow makeup či produkty s týmto efektom používame zľahka a citlivo. Ak využívame prsty, tak si vytlačme len malé množstvo a vklepme. Ak využívame štetec na púdrový glow, tak ho radšej oprášte o ruku a opatrne nanášajte. Aj dotyk sa ráta.

glow makeup

Skúsme si teda dať pár tipov na glow makeup
 • používajte rozjasňovač alias svetelné pero – síce som sa o tomto type korektoru už zmieňovala veľakrát, opakovanie je však žiadané. Pre mňa je stálou topkou Yves Saint Laurent Touche eclat. Ikonický produkt, o ktorom mám samostatný článok na tomto blogu. Svetlo a jemné krytie do tmavých zákutí vašej tváre. Šup s ním do kabelky, pretože aj počas dňa dokáže veľké zázraky.
 • zmiešajte svoj makeup s tekutým rozjasňovačom – decentne a radšej menšie množstvo, kým sa spoznáte. Makeupu dodá ľahkosť a jemný glow. Vyberajte si farby vanilkové, jemné zlatisté, či dúhovo ružové. Pri tmavej pleti aj bronzové. Vyberajte však highlightre elegantné, a nie hrubé a vulgárne. Dá sa to rozoznať podľa textúry.
 • vymeňte matný púder za perleťové guličky – na tento efekt sú úžasné Meteorites tónovacie perly. Ikonický produkt tejto francúzskej značky s neuveriteľnou vôňou fialiek. Ak by ste hľadali lacnú a dostupnú verziu tak si obzrite Dermacol Beauty pearls. Toto je typ púdru, ktorý si aplikujete ideálne pomocou štetca a na celú pleť. Jemné čiastočky perlete rozžiaria pokožku.glow makeup
 • produkty s názvom „DEWY“ – doslova lesklý vzhľad, akoby orosená pleť. Okrem toho, že existujú i makeupy  s týmto efektom, napríklad Vita Liberala Beauty blur alebo Charlote Tilburry Hollywood flawless filter. Existujú aj menšie lokálne tyčinky s týmto efektom od značky Ciaté London.
 • glow na očné viečka? – prečo nie, ale treba vždy rozoznať, či sa to hodí k outfitu. Glow na viečka môže byť v podobe mastného lesku (rátajte, že to tiene neudrží pohromade),  ale aj ako perleť či trblietky. Taká trblietavá linka nie je na zahodenie. Pekné trblietavé vecičky má kozmetika Urban Decay.
 • krémový highliter sa najlepšie aplikuje ešte na samotný makeup a až potom zafixuje trochou púdru aj to cez miesta, na ktorých highliter nie je. Čiže ak highlighter použijete na lícne kosti a je teda krémovej textúry, tak na neho zbytočne nedávajte púder. Zakryli by ste ho.
 • Elegantný trik je použitie lesku na viečka a na líčka. Možno skôr ako multilíčidlo, keď nič iné nemáme. Ale efektné. Nevydrží to dlho, je to skôr vec na párty, alebo na letný výjazd, ale ak nič v tej kapsičke nemáte, tak prečo nie.
AKO SI UROBIŤ GLOW MAKEUP BEZ MAKEUPU?

Jednoducho. Nie všetci nosíme makeup, niekto len tónovací krém a niekto ani to. Jemný glow vieme dať pleti aj bez makeupu. Stačí trochu lesklého líčidla alebo tekutého highlightera. To prvé si aplikujete len na miesta, ktoré chcete. Tekutý highlighter pridáte do svojho krému a rozotriete po celej tvári. Je jasné, že ide o príjemný alebo decentný typ highlightera, že? Nechceme vyzerať ako diskoguľa:)

Pomohol vám tento článok? Máte doma taký rozjasňovač, čo by ste skúsili použiť aj v tomto jesennom čase? Či je to vaša bežná rutina, napriek rozdielnosti ročného obdobia.

Podeľte sa o svoje tipy a produkty:)

Vaša

Zdielajte s kamarátkou
 •  
 •  
 •  
 • 2
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk