DVOJFÁZOVÉ ČISTENIE PLETI JE ZÁKLAD PRE ZDRAVÚ PLEŤ

Ahojte,

domnievam, že správne čistenie a odlíčenie pleti nie je pre vás nič nové. A zároveň ma stále udivuje, že sa v tejto problematike necítite doma. Dvojfázové čistenie pleti je základ pre zdravú pleť. Ako sa správne odlíčiť a prečo sa ešte i čistiť sa dozviete v tomto článku. Súčasťou bude video, ktoré som natočila pre IGTV na Instagrame, v ktorom krok za krokom ukazujem ako sa správne a dôkladne odlíčiť.

DVOJFÁZOVÉ ČISTENIE PLETI

Akákoľvek večerná rutina musí obsahovať obe fázy čistenia. Odlíčenie, ak používame makeup a čistenie, bez ohľadu na to, či používame makeup. Kedysi dávno sa čisteniu pleti aspoň u nás nevenovala taká pozornosť. Viem to podľa seba, lebo svoju prvú maskaru v 15tich som si odlupovala z mihalníc prstami. Ja viem, príšerné…aj trochu povypadávali. Moja mamina sa nelíčila a ja som nemala odkiaľ vedieť, ako sa to správne robí.

Existovalo tak akurát Bravo a tuším Maxisuper. A v oboch prípadoch to bolo plné posterov, celebrít či otázok pre sexuológa. Dnes je zase informácií zase tak veľa, že ste zmätené. Avšak, či už voláme metódu dôkladného odlíčenia pleti, dvojfázovou (dvojstupňovou), alebo „double cleansingom“, v podstate ide o jednu jedinú vec. A tou je, „ako si správne odlíčiť a očistiť pleti tak, aby sme ju nevysušili, ale naopak pomohli jej k zdraviu a mladosti.“

ilustračné foto z môjho archívu
Dvojfázové čistenie pleti alebo ako to robia Kórejky?

Ono nejde ani tak o Kórejky ako celkovo o ženy v Ázii. A tie to robia málinko inak. Práve odtiaľto prišiel názov „double cleansing“. Ženy v Ázii totiž venujú rituálu krásy a samotnému čisteniu oveľa viac času ako my. Aziatky používajú prvú fázu odlíčenia olejovú a potom už teda gélovú, emulznú alebo penovú. Po tejto fáze nasleduje toner, esencia, alebo oboje. Esencia je niečo ako ľahulinké sérum, alebo naopak bohaté tonikum. Až po tejto fáze ide sérum a krém.

Napríklad v Shiseido kozmetike boli tzv. softenery (zmäkčovače), čo bolo niečo ako pleťová voda, ale s mazľavou textúrou. Strašne mňam. V Kiehl´s kozmetike je tiež esencia. Doporučujem si kozmetiku pred kúpou pozrieť dôkladnejšie, alebo si nechať poradiť. 

dvojfázové čistenie pleti

INAK HOVORILA SOM VÁM, ŽE SA NA MŇA MÔŽETE OBRÁTIŤ S PORADENSTVOM? NIEČO AKO ONLINE KONZULTÁCIA A OD SEPTEMBRA I OSOBNE.

Niekoľko rokov som pracovala s japonskou značkou Shiseido. Dokonalý pôžitok:). Iná kultúra, iné možnosti, iné ingrediencie i textúra. Už tam som sa naučila dôkladnému čisteniu pleti. Mala som totiž dobrú učiteľku. Volala sa Surat, bola to Thajka a chodila 2-3x do roka do Bratislavy. Na klientkach mi ukazovala, ako má vyzerať dokonalé domáce ošetrenie. A sama mi povedala, že venuje tomuto rituálu veľmi veľa času každý večer. Vyzerala veľmi mlado, napriek svojmu veku. Boli sme skvelí tím, ale aj časy boli iné. 

Nedávno mi povedala zakladateľka značky Envy Therapy® (chystám s ňou rozhovor) veľmi pravdivú vec. „Ako dlho sa líčite, približne tak veľa času treba venovať odlíčeniu“. A toto je veľká pravda. Najkratšia doba líčenia, keď používate makeup je minimálne 3 minúty. Ženy venujú čisteniu pleti max 1 minútu a dokonca micelárkou. Hneď na to aplikujú krém, v lepšom prípade aj sérum.

dvojfázové čistenie pleti

VENUJTE ODLÍČENIU A ČISTENIU PLETI DOSTATOK ČASU

Do tohto článku dám i svoje video o čistení pleti z Instagramu. Nie všetci ma sledujete na IG, preto to môže byť pre vás zaujímavé. Pozrite si ho a skúste porovnať, či to robíte tak nejak podobne. Viete, čistenie pleti nie je len to, že dáte dole nalíčenú vrstvu farbičiek. A je mylné si myslieť, že sérum a krém je dôležitejší. Ak sa nebudete správne odličovať a čistiť, nečakajte zdravú a žiarivú pleť.

A ešte jedna podstatná maličkosť. Mnoho žien si myslí, že že prípravky na odlíčenie a čistenie pleti nemusia obsahovať slušné aktívne látky. Resp. že za tieto prípravky je úplne zbytočné vyhodiť niekoľko desiatok Eur. Rozumiem tomu, že ak potrebujete ušetriť, pretože si potrebujete kúpiť sérum za 80 Eur a k tomu krém, a už nevychádza na čistenie, tak siahnite po lacných kvalitných alternatívnach. Avšak, jednu múdru vetu som si vypočula od zakladateľky Envy Therapy.

Je medzi vami mnoho žien, ktoré si potrpíte na kvalitu zubnej pasty. Zubnou pastou však zúbky umyjete a penu vypľujete. Odličovacie a čistiace prípravky s aktívnymi látkami, ktoré nestoja 3-, tiež zmývate, ale počas samotného úkonu tieto aktívne látky zapracujú na tom, čo potrebuje vaša pleť. Rozumiete?:)

https://www.instagram.com/tv/CAaOMNXnh-3/?utm_source=ig_web_copy_link

Ja milujem prístroj LumiSpa, lebo funguje. V konečnom dôsledku mám o tom na blogu i vo videách na IG kopec postov. Ale rada testujem i klasiku. A medzi vami je tiež dosť žien, ktoré majú rady klasiku. A je to v poriadku. Ak ju vedia robiť tak, ako sa má.

AKO SA JA ODLIČUJEM? PREČO SOM VYHODILA MICELÁRKU?

Micelárnu vodu (väčšina z nich) odličuje úžasne, ale výsledok po čase môže byť vysušená alebo i precitlivelá pleť. Nemám už dvadsať, preto bol čas zmeniť aj tento neduh. Micelárka je skvelá na cesty, do auta, to sú miesta, kde je problém sa dôkladnejšie čistiť. A takto je to fajn. Ale inak nie. Jedine, že by ste mali micelárku bez povrchových čistidiel (mydlové bublinky), a vtedy problém nenastane. Ale k tejto problematike sa ešte niekedy vrátim.

1.KROK dvojfázové čistenie pleti

Už pár mesiacov sa odličujem dvojfázovou čistiacou emulziou z Envy Therapy. (prekliky sú na konci článku) Tvári sa to ako želé alebo ľahká gélová emulzia, ale musím povedať, že odličuje dobre i maskaru. Totiž môj prvý pokus bol taký nemastný, neslaný. Mala som pocit, že to nejde. No, už si to nemyslím. Toto želé obsahuje vodnú i olejovú fázu, preto dobre rozpúšťa makeup, ktorý je sám zložený z olejových i vodných zložiek. Používam tampóny, na striedačku bavlnené alebo klasické čiže jednorázové. Úplne som sa však nenašla v používaní tých eko, tak to striedam.

dvojfázové čistenie pleti

2. KROK dvojfázové čistenie pleti

K samotnému čisteniu pleti potrebujete buď mliečko, gél, penu, jednoducho čistič, ktorý slúži na čistenie a nie na odlíčenie. Resp. môže byť jeho funkcia zdvojená, ale potom je nutné použiť cleanser viackrát za sebou. Vo videu som použila Hydra oil cleanser z Envy Therapy. Má olejovú textúru, skvelú pre suchšiu pleť, a pomocou uteráčikov to ide krásne dolu. Striedala som ho s Brightening mliekom. Pri tomto čistení dochádza k dôkladnému očisteniu pleti, od veľmi drobného zbytku líčidiel a odumretých buniek. Až po tomto čistení máte pocit dokonale čistej pleti.

POZOR! Po čistení pleti sa máte cítiť príjemne. Pleť má byť hebká, a nemá vás ťahať.

dvojfázové čistenie pleti

AKO JE TO S TÝMI UTERÁČIKMI?

Je veľmi príjemné používanie teplých uteráčikov. Keď si na pleť aplikujte cleanser a vmasírujete, je nutné ho následne umyť. Môžete to urobiť klasicky rukou a teplou vodou (nie horúcou), alebo pomocou vyžmýkaných uteráčikov. Doporučujem uteráčiky po každé vymeniť. Dajú sa kúpiť buď malinké štvorce, alebo ja používam Omorovicza rukavice (link na konci článku), ktoré sú v balení po 3 ks.

3. KROK dvojfázové čistenie pleti

Čo ďalej? Predsa toner, tonikum, pleťová voda, kvetinová voda, minerálna voda v spreji, akokoľvek to nazvete, všetko je správne. Tonikum má prídavné vlastnosti, ako hydratovať, stiahnuť póry, dezinfikovať, upokojovať, atď. Pýtate sa, či je nutné? Áno je. Je to medzikrok, ktorý po čistení vybalansuje pleť. Ja používam niekoľko typov rôznych pleťových vôd. V tejto chvíli je to Hydrating toner od Envy Therapy, ktorý striedam s Queen Hungary mistom od Omorovicze. Prvý je klasický v pumpičke a ten druhý si viem vziať so sebou, pretože je to veľmi jemná spŕška.

Po tomto kroku nasleduje jedno alebo viac sér, krém s spf alebo bez, a tým pádom i následné spf-ko.

čistenie pleti Envy Therapy

KEDY A KAM POUŽIŤ PÍLING?

Existujú rôzne druhý pílingov. Všetky majú určité doporučenie, ktoré je nutné rešpektovať, ale zároveň je dobré poznať svoju pleť a vedieť, koľko znesie. Píling sa vo všeobecnosti používa hneď po odlíčení a čistení pleti. A keď ho umyjete, nasleduje pleťová voda či tonikum. Aj keď je to na samostatný článok, všímajte si svoju pleť. Ako reaguje, či nie je začervenalá, citlivá, nešupinkuje sa atď. A podľa toho vyberajte píling.

KEDY SI MÁM DAŤ MASKU?

Väčšinu masiek zmývame, a preto sa používajú rovnako ako píling hneď po čistení. Sú však masky, ktoré sa nezmývajú, ale nechávajú sa pôsobiť celú noc miesto nočného krému. Ja jednu takú teraz používam, ale o tom inokedy. Postup je v tomto prípade taký, že si spravíte dvojfázové čistenie, aplikujte toner a hneď masku. Ak nejde maska okolo očí, môžete si samozrejme dať i svoj očný krém. Ak sa chystáte s maskou spať.

Dvojfázové čistenie pleti vás povedie ku dokonalejšej pleti. Možno nebudete mať potrebu použiť makeup. Pleť bude vyzerať zdravšie a mladšie. Bude čistejšia, jemnejsia a hladšia. A možno vymeníte ťažší makeup za ľahký tónovací krém.

TAKŽE AKO TO TEDA JE?

  • ak sa líčite najprv ODLIČOVAČ
  • druhý krok alebo sa nelíčite len čistíte CLEANSER – ČISTIČ
  • tretí krok pleťová voda, toner, tonikum, voda v spreji, minerálna…
  • odlíčeniu a čisteniu venujte dostatok času

Na záver som sa rozhodla vložiť všetky linky na produkty, ktoré som používala. Robím tak i preto, pretože sa mi po aktualizácii WordPressu v niečom zmenil a jednoducho je nemožné pridať link bez toho, že by bol v plnej url adrese. Kým toto vyriešim, nájdete takto pohromade všetky produkty s prelinkovaním na webové stránky. Dokonca si myslím, že niektorí to ocenia, pretože netušia, že v texte vždy boli prelinky na stránky. (tie farebné, stačilo prejsť kurzorom na ne a ukázalo sa to).

POUŽITÉ PRODUKTY:

ODLÍČENIE – https://www.envytherapy.com/sk/produkty/odlicovace-mlieka-tonery/2-in-1-make-up-remover-jello

ČISTENIE – https://www.envytherapy.com/sk/produkty/odlicovace-mlieka-tonery/brightening-cleanser (veľmi jemné mliečko s aha kyselinami)

https://www.envytherapy.com/sk/produkty/odlicovace-mlieka-tonery/hydrating-oil-cleanser – hydratačný olejový cleanser (používala som ho na čistenie, ale niektoré žienky ho používajú aj ako odličovač

https://www.envytherapy.com/sk/produkty/odlicovace-mlieka-tonery/hydrating-toner – hydratačné tonikum

https://www.beautysecret.sk/hydratacia-plet/queen-of-hungary-mist-limitovana-edicia/ – hydratačná a kvetinová sprejová voda na používanie kedykoľvek

https://www.beautysecret.sk/odlicovanie/cistiaca-rukavica-set-3-ks/ výborná froté rukavička s vyšívaným menom značky, v balení sú tri kusy, ale majú i balenie po 1ks, skvelý darček pre žienky

Na záver dúfam, že som objasnila „Dvojfázové čistenie pleti“ alebo inak povedané „dôkladné čistenie pleti“. Ak som na niečo zabudla, očakávam komenty. Ak vás produkty zaujali, tak obe značky, či eshopy majú aktuálne zľavy, tak to môžete využiť:)

Krásny deň

Zdielajte s kamarátkou
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk