Potrebuješ nový makeup? Táto recenzia na nový Clinique sa ti zíde

Krásny deň dámy, po dlhšom čase vám chcem opísať dojmy z môjho nového makeupu a korektoru. Je to Clinique Even Better Clinical Serum SPF20 a Even Better™ All-Over Concealer + Eraser,  ktorý rozhodne doplní tento zaujímavý makeup. Po dlhšom čase tu mám vôbec nejaký makeup. Doma mám pár úplne nových makeupov, ale skôr ich asi nájdete vo videách na Instagrame ako na blogu. Už by sa však možno zišiel nový článok na tému nového testovania makeupov, pretože dokonalý makeup je vždy žiadúci.

Pozrime sa bližšie na makeup Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20. Spoločnosť Notino v spolupráci so spoločnosťou Estée Lauder, ktorá okrem iných značiek zastrešuje aj Clinique mi ponúkla testovanie tohto nového makeupu. Ponuku som prijala, pretože som už veľmi dlho nemala nič z Clinique. Naposledy som s ním trochu líčila ešte v časoch, keď som pracovala ako vizážistka v Marionnaud.

Clinique

CLINIQUE EVEN BETTER CLINICAL SERUM SPF20

Dlhočizný názov pre makeup. V prvom rade veľmi chválim množstvo odtieňov. Sú delené na tzv. CN a WN odtiene. CN chápem ako chladné tóny a WN predpokladám sú tóny Warm čiže teplé tóny. Ja sama som si tiež vybrala odtieň WN48 oat, čo je naozaj teplý tón do žlta. Vyberala som si podtón do žlta naozaj kvôli tomu, že inklinujem k olivovému tónu pleti. Tento môj odtieň sa mi prispôsobuje už teraz, ale štipku vhodnejší bude na opálenú pleť. Ovšem len tak slniečkom pobozkanú.

Dôležitou informáciou, ktorú Clinique zdieľa je, že tento makeup je akýmsi spojením makeupu a pleťového séra s obsahom niekoľkých účinných látok. Je to vitamín C, kyselina hyaulurónová a kyselina salycilová. Najviac ma zaujala tá posledná v poradí. Kyselina salycilová sa má v tomto makeupe správať ako naprávač štruktúry pleti s jemným prežiarujúcim účinkom. O salycilke už vieme, že má exfoliačný charakter. V makeupe je ešte jedna zložka, ktorá je zaujímavá pre nevyžiadané pigmentové škvrny. Molekula UP302 eliminuje pigmentové škvrny.

Clinique

AKÝ TEDA JE CLINIQUE EVEN BETTER CLINICAL SERUM FOUNDATION SPF20?

Je veľmi zaujímavý. Považujem ho rozhodne za vydarený makeup, ale je zaujímavé, že sa inak správa na mojej pleti pri rôznom type nanášania. V prvom rade je konzistenčne veľmi príjemý a tekutý. Pôsobí hydratačne a ľahko. S tou hydratáciou by mohli ešte štipku pridať, ale chápem, že chceli byť funkční pre rôzne typy pletí.

Ak som si ho naniesla prstami, pôsobil ľahko s veľmi slušnou krycou schopnosťou. Ak som ho naniesla štetcom, už bol na mňa masívny. A keď som zvolila vlhký beauty blender (hubku) akoby ešte viac „zhydratačnel“ a stiahol suchšie miesta. Celkovo ho naozaj posudzujem ako vydarený typ makeupu, a ak nad ním budete uvažovať, tak máte moje odporúčanie.

Clinique

JE TEDA NA VŠETKY TYPY PLETI?

Je takmer na všetky typy pleti. Ak máte pleť normálnu, zmiešanú, ľahko mastnú a aj zrelú, môžete. Ak však trpíte extrémnou suchosťou, vaša pleť má suché šupinkaté miesta, alebo ste práve veľmi mastná, išla by som si vziať vzorku. Pre tento prípad môže poslúžiť v makeupe práve salycilka, ale aj nemusí. Môžete však makeup doplniť bázou. Pri suchej pleti, hydratačnou bázou, a pri mastnej pleti, bázou na zmatnenie a zahladenie pórov. Celkovo má na pleti výbornú výdrž a mám dojem, že sa aj jemne prispôsobuje. Čo je teda aj prípad mojej farby. (na fotke môj odtieň WN 48 oat)

Dôležité fakty k citlivej pleti: Clinique je spoločnosť, ktorá sa venuje najmä ženám so sklonom k alergiám a citlivej pleti. Tento makeup je určený aj na citlivú pleť, prepodkladám, že tej salycilky je tam minimum. Okrem toho má SPF20 a makeup je nekomedogénny. 

Prejdeme teda k druhému produktu, ktorý skvele dopĺňa makeup a tým je …

Clinique

CLINIQUE EVEN BETTER™ ALL-OVER CONCEALER+ERASER

Ak už budete študovať makeup, prosím naštudujte si i korektor. Spolu s makeupom, mi totiž Notino a spoločnosť Estée Lauder poslali aj korektor, ktorý má veľa benefitov. Oba produkty hodnotím veľmi pozitívne a určite nie preto, že to bol PR produkt. Ku všetkým produktom sa staviam rovnako, bez ohľadu, či s nimi mám alebo nemám spoluprácu. Ešte ku Clinique. Nikdy som nebola nastavená na makeupy od Clinique, akosi ku mne neprišli blízko. Je to už dávno, čo som s nimi pár krát líčila a nebolo to zlé. Bolo tam pár vydarených a funkčných vecí. Len akosi ku mne Clinique neprišiel tak blízko, aby som ho testovala. Ak viete, čo myslím.:) Čo však neznamená, že nechcem, alebo nebudem.

Čo vám viem povedať o tomto korektore. Jednoznačne viem, že si ho nechávam a neposuniem ho kamarátkam. Pretože kryje, je ľahký a hydratačný. Je tiež veľmi dôležité, že mi nelezie do vrások okolo očí. Je nielen na kruhy pod očami, ale kryje strednou až vyššou krycou schopnosťou všetky menej dokonalé miesta na tvári.

Obsah korektora Even Better All-Over Concealer Eraser je skvelý. Vitamín C (rozjasňuje), kyselina hyalurónová, kofeín (energia a sťahuje kruhy a opuchy okolo očí), bez alkoholu, lepku a sporných zložiek. 

Ja som si vybrala odtieň WN16 Buff. Je to teplý tón a som s ním úplne spokojná. Na Instagrame mám jedno video, kde oba produkty používam pomocou vlhkej hubky a nájdete ho na konci.

Oba produkty sú rovnako v predajniach (aspoň myslím:)), ako aj na eshope Notino, odkiaľ aj mňe poslali tieto dva produkty. Tým som chcela povedať len toľko, že obe spoločnosti spolupracujú a teda tovar majú od nich napriamo.

Dievčatá, čo hovoríte na makeup od Clinique? Používali ste už nejaký makeup od nich? Dajte vedieť do komentov alebo na sociálnych sieťach. 

Krásne letné dni prajem

Zdielajte s kamarátkou
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk