Bioruža ma opäť zaujímavé novinky, poznáte už tento eshop?

Ahojte žienky,

ako to dávate v týchto dňoch? Elimakeupartistblog je o tom, aby som vás uniesla do iného sveta. Toho nášho. Ženského. Doprajte si teraz dôkladnú rutinu. Mám pre vás recenziu na kozmetiku z ruží. Pamätáte si tie dva články, v ktorých som spomínala eshop Bioruža? Ich sortiment bulharskej kozmetiky?

BIORUŽA MÁ MNOŽSTVO LÁKAVEJ KOZMETIKY

Bulharská kozmetika nemá takú popularitu ako tá americká, francúzska či dokonca kórejská. Je to len moja domnienka, ale o produktoch z ruží nie je tak často počuť. Ak aj je, tak v spojitosti s menovanými krajinami. Napriek tomu, práve tie vzácne ingrediencie pochádzajú z Ružového údolia. A odtiaľ ide väčšina na vývoz. Bolo by zaujímavé sa tam ísť pozrieť, že? Lákalo by vás to?

bioruza

Trochu som pátrala. Ružové údolie je dlhé približne 120 km a je plné ružových plantáží. Viete si predstaviť, asi ako môže takáto plantáž vyzerať? Turistickým mestom v blízkosti tohto údolia je Kazanlak. Googlite a niečo nové objavíte:).

Bulharsko je 70% vývozcom ružového oleja. Toho najčistejšieho. Možno ste už zachytili aký je vzácny. Jeho získavanie je náročné. Ružový olej je už stáročia využívaný v parfumérstve a kozmetike. A dôležitá vec. Nie vždy je ružový olej tak úplne čistý. Často sa pančuje. Na eshope Bioruža je veľa kvalitných bulharských značiek. Stačí sa začítať.

Túto vetu som si požičala z komentu Zuzany, ktorá čítala články z názvom Bioruža. Možno som ju už aj použila, ale tak sa mi páči, že je tu opäť.

Ked jogut, tak grécky, ked bryndza tak liptovská a ak ružová voda, určite bulharská.

Bulharská kozmetika má svoj špecifický vzhľad. Väčšinou to má taký typický ružový dizajn. Nie je to síce moja šálka kávy, ale prečo by aj mala byť. Je to pre nich typické, a nepodobá sa na väčšinu kozmetických produktov. Nemusí sa nám to páčiť, ale je to ich kultúra. 

bioruza

Avšak, to o čom dnes budem písať je nová línia z bulharskej kozmetiky Alteya Organics Rose & Mullein. Na eshope Bioruža pribudlo pár nových vecí.

NOVÁ LÍNIA, NOVÝ DIZAJN, CÍTIŤ Z TOHO OKREM RUŽÍ FARMÁCIU

ALTEYA ORGANICS rose & mullein

Možno sa rozpamätáte, o Alteyi organics už bola reč na mojom blogu. Vtedy som sa venovala ružovej pleťovej vode a jej výnimočným účinkom. Eshop Bioruža ma po tretí krát oslovil s ponukou spolupráce vyskúšať novú líniu z Alteya organics.

V tom čase som začínala s Envy Therapy, ale nemala som ešte úplne všetko vyskladané. Chýbalo mi niečo na čistenie pleti (Lumispa čist.hlavicu používam pravidelne, ale som niečo ako váš “tester”, takže rada skúšam i nové čistiace línie). Doplnila som teda svoju skincare rutinu o čistiacu emulziu, kvetovú vodu a denný ružový fluid.

Bioruza

Tak sa na to pozrite so mňou…a dozviete sa i moje dojmy

ALTEYA ORGANICS Rose & Mullein

Veľmi kvitujem balenie tejto novej línie. Jemne strohá, čistá, akoby s farmaceutickým podkladom. Decentné písmo, skrátka to na mňa pôsobí dosť dobre.

1. produkt z eshopu Bioruža

GENTLE BRIGHTENING CLEANER
ČISTIACA EMULZIA ROSE & MULLEIN

Na odlíčenie, ale i na bežné ranné čistenie bola výborná. Na odlíčenie očí vhodná nie je, to som si vyskúšala.  Nie je však na to ani určená. Prvý dojem je príjemný. Vyhovovala mi pumpička a to veľmi. Nemusela som ju totiž z tej mojej prútenej dózy s kozmetikou vôbec vyťahovať. Len som načapovala úmerné množstvo a šup s ňou na pleť.

Bioruza

Vmasírovala som ju do pleti, opláchla vodou alebo poutierala veľmi teplým uteráčikom. (ten teplý uteráčik vyskúšajte, je to neskutočne príjemné a to vlhké teplo robí s pleťou divy). Po opláchnutí vám zostáva príjemný pocit. Pnutie sa nekonalo a zdá sa, že tejto čistiacej emulzii nemám čo vytknúť. Odličuje a čistí zároveň. Doporučujem však buď uteráčiky alebo poriadne opláchnuť vodou.

Vôňa je decentne bylinná. Skôr to na mňa pôsobí lekárensky. Jemná čistiaca emulzia Rose & Mullein od Alteya organics je 100% organická a bez sulfátov. Alteya organics je celkovo kozmetika, ktorá je bez GMO, syntetík či toxických zložiek. V zložení nájdete množstvo veľa hydratačných zložiek, olejov a aloe vera.

PRE KOHO JE ČISTIACA EMULZIA ROSE & MULLEIN VHODNÁ?

Povedala by som, že pre rôzne typy pletí. Pokiaľ nemáte problém s ružovým olejom alebo celkovo s ingredienciami ako sú rôzne vzácne oleje, bude vám vyhovovať. Vhodná je tiež na normálnu, zmiešanú i mastnejšiu pleť. Akurát by som možno doplnila iný typ tonika. Ale je to individuálna záležitosť a záleží od stavu samotnej mastnejšej pleti.

Myslím, že balením sa Alteya organics rozhodla zaujať aj iné skupiny klientov ako doteraz.

Bioruza

2. produkt Alteya organics z eshopu Bioruža

HYDRATING FLOWER TONER ROSE & MULLEIN

Myslím, že Alteya organics do tejto línie vošla po rokoch skúseností a chcela vyrobiť niečo, čo neprehliadnete. Ružová voda je úžasná, ale chcelo to prídavok ďalších zložiek. Taký mám z toho pocit ja. Ak ste si niekedy chceli kúpiť kvalitnú ružovú vodu, tak máte príležitosť. Na eshope Bioruža sa oplatí pozrieť na výber ružových vôd. Napríklad ružová voda z damašskej ruže je vôňovo výraznejšia ako z bielej ruže.

Hydratačné tonikum Alteya je v pumpičke. Vôňovo je už výraznejšia. Ruže sú viac cítiť. Skúsila som si ju naniesť dlaňami, ale myslím, že tampón je v tomto prípade vhodnejšia voľba. Je to akoby príjemnejšie.

Jemné voňavé i nežné pohladenie, tak by som popísala túto kvetovú hydratačnú vodu. Ako sprejovú záležitosť by som ju neodporúčala, pretože nie je stavaná na tento typ použitia. Skôr ako ranný a večerný rituál pre ženy, ktoré milujú vôňu ruží a vedia oceniť kozmetiku z týchto vzácnych kvetov.

Pre pleť suchú, zmiešanú, zrelšiu, ale i citlivú. Ako tretí produkt som používala dennú emulziu.

bioruza

3. produkt Alteya organics z eshopu Bioruža

ROSO OTTO DAY MOISTURIZER 
DENNÝ REGENERAČNÝ KRÉM S OBSAHOM RUŽOVÉHO OLEJA

Táto emulzia alebo krémik v pumpičke je z klasickej línie od Alteya organics. Hľadala som niečo viac antiage pre môj typ pleti a doporučili mi skúsiť tento. A som veľmi rada, lebo už po prvom použití bol dojem mňam. Kvôli textúre i vôni. Kvôli pocitu, že nič viac nepotrebujem.

Pre niekoho sú tieto produkty nezaujímavé. Pre mňa nie. Rada skúsim aj to, čo nemá veľkú popularitu. Čo je neznáme. V konečnom dôsledku, to, o čom nie je u nás počuť, nemusí tak byť v inej časti sveta. Mnohé z týchto bulharských značiek nemajú vo svete tak vybudované meno. Marketing je silný nástroj veru..len sa nad tým niekedy zamyslite, ako vás to ovplyvňuje.

Aspoň vďaka sociálnym sieťam sa o nich dozviete. Kým som nenapísala moje prvé dva články o eshope Bioruža, vedeli ste o nich? Hm?

Idem sa teda vrhnúť na tento krémik, a doporučujem si zájsť na eshop Bioruža . Budete prekvapené výberom olejov a rôznych ikonických bulharských značiek, ktoré poznajú najmä tie dámy, ktoré nedajú dopustiť na poctivú ružovú kozmetiku.

Bioruza

Môj denný regenerejúci krém z ruže a z Alteya organics je zameraný na riešenie  starnutia, vypnutie pleti, spevnenia, vrásky i vlhkosť. Je 100% organický a ako som už spomínala toto pumpičkové balenie v tmavom skle je pre mňa skvelé. Jednak je to hygienické a mám istotu, že to tmavé sklo pomáha udržať zložky čerstvými.

Obsah:

 • organický ružový olej z damažskej ruže (posilnenie, podpora tvorby kolagénu, sťahujúci účinok na kapiláry tesne pod povrchom kože, spomaľuje starnutie.
 • organický extrakt z nechtíka lekárskeho (znižuje negatívny dopad UV žiarenia na kožu, hojenie rán, protizápalový účinok, antiseptikum)
 • organický olej z Chia semien (bohatý na omega 3-kyseliny, obnovuje hydratáciu)
 • organické bambucké maslo (elasticita, výživa, chráni proti vonk.vplyvom)
 • organický olej z večernice (obnova buniek a vrásky, zosvetľujúci účinok na pigmentácie

TEXTÚRA – je to taká polomastná emulzia alebo nazvem to tak zvláštne, že krémo-emulzia. Viem si predstaviť, že suchej pleti by v lete tiež vyhovoval. Zmiešaná pleť by mala byť spokojná a u mastnej pleti by som možno volila iný typ prípravku.

Celkovo je podľa mňa krém vhodný skôr nad 30 – 35+. Respektíve podľa stavu a tiež pocitu pleti. Ak sa cítite vyčerpane, pleť trpí hyperpigmentáciou, alebo ste vysušená, všetky tieto parametre sú vhodné pri používaní tohto krému. Domnievam sa, že i ľahko zrelá pleť 40+ s ním bude spokojná, najmä  v letných mesiacoch.

Bioruza

Produkty z Alteya organics majú niečo do seba. Pri ich používaní premýšľate nad bulharskou planinou. Na možno veľmi romantickom mieste plnom ruží, kde sa zber uskutočňuje podľa Mesiaca a všetkým záleží na ekologickom a ľudskom hospodárstve. Možno preto nie je o nich toľko počuť.

Takéto miesta musíme hľadať a doslova vykopávať. Možno sa mýlim, pretože okolo mňa sa to točí kozmetikou z úplne inej oblasti. Ako som tu už raz povedala. Marketing je veľmi silný nástroj a od jeho uchopenia závisí kam alebo komu sa informácie dostanú.

Toľko ku dnešnej skromnej recenzii na produkty Alteya organics . Ak vám napadnú zaujímavosti, alebo ste už čosi skúsili z bulharských kozmetík, dajte mi vedieť do komentov. Budem veľmi rada a nateraz vás pozravujem :).

Zdielajte s kamarátkou
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk