Bioderma pre deti, a čo by ste ešte mohli mať po ruke

Ahojte maminky i nemaminky,

zdá sa mi, alebo sme tu už dlhšie nemali tému detskej kozmetiky. Nedávno som doobjednávala produkty z Notino, a to najmä detskú kozmetiku. Bioderma pre deti sa mi osvedčila a ja som sa rozhodla vrátiť ku nej. Blíži sa chladnejšie obdobie a ja cítim, že nielen mne, ale i mojej mladšej sa začína meniť pokožka. Doobjednávala som i farebnú penu do kúpeľa, keďže tak veľmi prosia o bublinky. Ale v článku budú aj iné nevyhnutnosti, ktoré je dobré mať po ruke.

PREČO BIODERMA, VEĎ JE TOĽKO FAJN DETSKEJ KOZMETIKY

Domnievam sa správne, že by ste sa ma to opýtali? Odpoveď je úplne jednoduchá. Mám ju poruke, deti na ňu reagujú výborne a i ja som si telovku zamilovala. Asi aj preto, lebo sú to tzv. maxi size balenia a textúra je príjemná. Pri deťoch si dávam pozor na zbytočnú parfemáciu a farbivá. Aj keď nie vždy sa dá tomu vyhnúť.

bioderma

Možno by som i rada siahla po inej kozmetike, ale je nutné viac dohľadávať a urobiť si prieskum. Bioderma Atoderm nás v podstate ešte nesklamala a po tom, čo som písala o Bioderma ochranných produktoch pred slnkom s vysokým SPF, som namotaná ešte o trošku viac.

BIODERMA SPRCHOVÝ OLEJ

Rada Atoderm z Bioderma je určená suchej, citlivej, podráždenej pokožke so sklonom ku ekzémom. Litrové balenie vydrží pekne dlho aj v prípade, že ho používa celá rodina. V príbalovom letáčiku som našla “fragrance”, čo znamená, že produkt je jemne parfumovaný. Pri citlivej pokožke by to tam vôbec nemuselo byť, ale ak nie je parfum syntetický, tak je to v poriadku. Faktom je, že všeobecne je tento upokojujúci sprchový gél dosť obľúbený a to naozaj aj pri maličkých deťoch. Olejová textúra sa v styku s vodou zmieša na jemnú emulziu a nemáte pocit stiahnutia. 

Atoderm je vhodný pre atopickú pokožku a zabraňuje priľnutiu zlatého stafylokoka. Všetky zloženia sú zväčša rastlinného pôvodu, ale čistené čo najviac, aby sedeli citlivej pokožke. 

Jedinú nevýhodu/výhodu vidím v tom, že to balenie je naozaj rodinné. To znamená, že keď kúpem deti a mám šmykľavé ruky práve z toho olejového sprcháčika, tak sa mi stane, že mi fľaška spadne do vane. Našťastie je celkom odolná a pumpička to zatiaľ vždy zvládla. Pokus mojich detí o stlačenie pumpičky olejovými ručičkami môžeme nazvať cvičením jemnej motoriky. 

Ak sa sprchujem ja, väčinou ide o nejakú rýchlovku, a pumpička mi príde neskutočne praktická vec. Pričom mám na poličke naozaj nádherne voňavé sprcháčiky. Tie ja môžem. Mne vône nevadia, a s radosťou sa s nimi pooblievam.

Na tejto fotke vidíte textúru. Do ruky vám vchádza akoby olejová textúra (nie je to úplne správny výraz, pretože je to ešte menej ako olej), ale pri rozotieraní sa mení na jemné mliečko. Vzápätí sa mliečko stráca a zostáva opäť olej. Dôležité info, že vaňa nezostáva mastná. Za mňa má táto textúra 1*.

bioderma

V druhej polovici článku nájdete tri olejčeky od Ingeborg Stadelman. Robí s nimi kamarátka, a keď ma pozvala ku nim na konci leta, “že však vyskúšaj tieto tri”, povedala som si, že ok. Veď za to nič nedám a ak to bude fajn, dozviete sa.

Nie som totiž veľmi na oleje, nepočítam tie voňavé a telové. Ale tiež je možné, že sa ochudobňujem práve o takýto podobný sortiment. Predsa aj mnoho mojich kamarátok miluje bylinky a všetko čo je s nimi spojené. Potvrdilo sa mi to aj teraz. K olejom sa však vrátim neskôr a pokračujem v recenzii o ABCDerm šampóne.

Bioderma ABCDerm šampón

Máme ho po druhý krát. Skúsili sme ten obrovský litrový sprcháčik ABCDerm vhodný na telo i vlasy, ale moja Jasmínka má husté a dlhé vlasy. A už to jednoducho nestačí. Rozčesať jej vlásky už chce aj niečo viac ako šampón. Preto jej na vlasy dávam aj trochu klasického balzamu z talianskej značky, ktorú mi niekedy dávno pribalili k objednávke na jednom eshope a svoju funkciu si skvele plní.

Ale naspäť ku šampónu. Jemný šampón v 200ml balení, ktorý neštípe v očiach. A toto je podstatné. Nemá výraznú vôňu, nedráždi vlasovú pokožku, nevytvára im suché miesta. Je vhodný pre detičky od narodenia. Ja tieto dermo veci kupujem najčastejšie na Notino.

Bioderma

ZIAJA

Prvý krát sa stretávam s touto značkou, aj keď niekde som zazrela ich obchody. Siahla som na Notino práve po nej, pretože mi prišla ako pena vhodná pre moje deti. Napodiv sa za ňou nejdú až tak zblázniť, ako som dúfala. Zo začiaku sa jej tešili, potom ju chceli jesť, a z toho sa zase idem zblázniť ja.

Bublinky čiže pena do kúpeľa Ziaja Baby

To, že “pijú” Biodermu a ja pri tom neustále kričím, aby to nerobili, na to som si už ako tak zvykla. Proste k niektorým veciam sa musí dozrieť. Ale teda…pena. Ziaja je síce poľská prírodná značka, ale to zloženie nie je úplne pre biomatky. Avšak raz za čas, prečo nie. V konečnom dôsledku pena do kúpeľa pre deti, bez farby a vône…neviem, či vôbec existuje.

Oceňujem, že vôňa je decentná, a len tak, aby bola bola. Nie vôňa žuvačiek typu Tutti Frutti, ale tak príjemne. Dva vrchnáčiky prípravku a peny je tak akurát. Zase nemusím ich hľadať v tej vani. Objem fľašky Ziaja Baby je 400ml, takže vám to chvíľku vydrží.

bioderma

Veľká pomoc v malých olejčekoch

Bioderma a ich telová rada je našou dennodennou súčasťou. Ale tieto olejčeky z oleum.sk majú niečo do seba a verím tomu, že sa stanú súčasťou vašej domácnosti, či už vo vzťahu k deťom, alebo k sebe samému.

Nie som veľmi na tieto aromaterapeutické produkty. Ingeborg Stadelman bola pôrodná asistentka s dlhými a silnými skúsenosťami s používaním olejov napríklad i pri rozbiehaní pôrodov. Dlhé roky ich používajú duly i mamičky, ktoré majú skúsenosť ešte z tehotenského obdobia.

Ja som si vybrala na skúšku tri oleje. Jeden, ktorý je na bodnutie hmyzom a upokojuje svrbenie. Ten druhý s nádherným názvom “Bezpečný prístav” je určený na upokojenie dieťaťa. Využili sme to pri nástupe do školky. A či už toto malo vplyv alebo nie na to, že sa deti cítia v škôlke super, budem to kľudne odporúčať.

Tretí olejček je skôr pre mňa. S názvom “Hoď to za hlavu” sa “oblievam”, keď som nervózna alebo vytočená. Opäť ak to má len trochu fungovať, budem to ďalej testovať. Fľaštičky fungujú ako roll-on a najlepšie urobíte, ak si to naštudujete prípadne napíšete Andrejke na oleum.sk.

Tento ľahký článok mal byť akousi jednoduchou recenziou na bežnú dennú starostlivosť, plus niečo menej komerčné. Ak vám článok pomohol, som rada, že som vás inšpirovala.

Krásny deň

Zdielajte s kamarátkou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Instagram elimakeupartistblog

Copyright © 2020 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk

Copyright © 2020 · Amelia on Genesis Framework · WordPress · Log in