PREČO BERIEM AVITA LIPOZOMÁLNY KOLAGÉN

Krásny deň priatelia, som poctená, že vás môj článok 5 vecí, ktoré potrebuje žena po 40-tke potešil a zabavil. Taktiež som príjemné prekvapená, že viaceré ste použili kód na doplnky výživy od slovenskej Avita. Kód ELISKA15 stále trvá a vy ho môžete využiť na všetky produkty.  Predchádzajúci článok mal byť o Avita a bol nakoniec motivačný. Riadim sa intuíciou a pocitmi, takže sa z toho vykľulo niečo iné a je to tak dobre.

PREČO BERIEM LIPOZOMÁLNY KOLAGÉN, MAGNÉZIUM A ŽENSKÉ ADAPTOGÉNY ASHAWAGANDHA AA+

Zistila som, že medzi vami je množstvo žien, ktoré si potrpia na výber doplnkov výživy. Tiež som zistila, že beriete alebo chcete brať kolagén, len neviete aký, lebo všetci tvrdia, že ten ich je najlepší. Ja v tomto článku rozoberiem len tému KOLAGÉN, pretože je toho toľko, čo by ste mali vedieť kým sa rozhodnete..

No a tie ostatné doplnky od AVITA beriem preto, lebo napríklad na takú Ashawagandha AA+ mám úžasné spätné referencie. A vzhľadom na to, že práve doberám prvú fľaštičku, mám pocit, že môj spánok je kvalitnejší a neprerušovaný.

Avita lipozomálny kolagén

AVITA LIPOZOMÁLNY KOLAGÉN

Nechcem sa už dlho rozpisovať, pretože v tom predchádzajúcom článku, ste dostali nejaké základné informácie. Prečo som začala rozmýšľať o kolagéne atď. NIE JE KOLAGÉN AKO KOLAGÉN! Asi by som mohla začať touto vetou. Na trhu je obrovské množstvo kolagénov z rýb a hovädzieho dobytka. Posudzovať, či je lepší rybí alebo hovädzí nie je dôležité. Dôležité sú úplne iné parametre, a tie zohrávajú oveľa dôležitejšiu rolu. Dostanem sa k tomu neskôr.

AKÝ KOLAGÉN alebo KOLAGÉNOVÉ PEPTIDY A PREČO LIPOZOMÁLY?

Kolagén, ktorý bežne vieme zjesť a je zo stravy, sú napríklad gumené medvedíky, huspenina a želé. Lenže, naše telo z tohto typu kolagénu nezúžitkuje buď nič, alebo veľmi málo. A to preto, lebo tento typ kolagénu má obrovské molekulové reťazce, ktoré telo nevie dostať tam, kam potrebuje. Čiže do svalov, chrupaviek, kostí alebo kože.

Ideálny kolagén sú kolagénové biopeptidy. Jednoducho povedané, sú to malinké molekuly, ktoré sú využiteľnejšie a sú tiež „zmontované“ do akejsi pevnejšej siete, ktorá odolá agresívnym tráviacim šťavám v našom žalúdku. Pretože my chceme z kolagénových peptidov získať čo najviac. 

Vegánsky kolagén neexistuje. Zdrojom kolagénu sú buď ryby (ja mám trošku problém s ochutením, ja tú rybacinku cítim niekde viac a niekde menej) a tento tzv. „morský kolagén“ obsahuje kolagén typu I. a II. (o tom si ešte povieme).

Kolagén získavaný z koží, šliach, chrupaviek a kostí z hovädzieho dobytka alebo ošípaných  obsahuje kolagén typu I. a III.

KTORÝ TYP KOLAGÉNU JE NA ČO URČENÝ?

KOLAGÉN I. – pôsobenie na kožu, nechty a vlasy

KOLAGÉN II. – pôsobenie na chrupavku

KOLAGÉN III. – pôsobenie na svaly, šľachy a väzivá

Existujú aj ďalšie typy kolagénu, označeného IV.-X. a tie sa nachádzajú na rôznych miestach nášho tela. Preto je dobré si všímať, aký druh kolagénu obsahuje prípravok, ktorý chcete začať užívať. A tiež, či obsahuje prídavné vitamíny, ktoré pomôžu optimálnemu vstrebávaniu.

Avita lipozomálny kolagén

KOĽKO KOLAGÉNU TREBA PRIJAŤ DENNE? 
Je vôbec táto hodnota smerodajná?

Ľudí najviac zaujíma koľko kolagénu obsahuje ten ktorý produkt. Keď som sa začala venovať kolagénu, pretože ma oslovila kamarátka, či by som skúsila lipozomálny kolagén, tak som sa do toho zahryzla a začala sa pýtať. Ako to vlastne je?

Vôbec nezáleží na tom, KOĽKO mg obsahuje váš kolagén. Dôležité je, ako ho vaše telo dokáže využiť!

Je dokázané, že denne dokáže vaše telo bezpečne „poriešiť“ 500-1000 mg kolagénu. Väčšia dávka síce pôsobí „luxusne“, ale predstavuje veľkú záťaž na spracovanie a záťaž napríklad i pre obličky. 

Aby mohol byť kolagén čo najlepšie telom využitý, musíme ho ochrániť pred „agresívnou“ kyselinou v žalúdku, tiež pred enzýmami, žlčovými šťavami atď. Preto to výrobcovia robia tak, že buď dajú kolagén do kapsulky, ,mäkkej alebo tvrdšej, podľa toho, kde sa má rozpustiť. Existujú aj iné formy balenia. Ak je obal, ktorý chráni peptidové reťazce kvalitný a žalúdkové šťavy ho nezničia, tak takémuto prípravku stačí, aby obsah kolagénu bol naozaj max 1000mg.

Mega dávky kolagénu v prášku bývajú zväčša okolo 5000-10000mg v dávke. Lenže z tohto množstva reálne naše telo využije 10-20%. No a ten zvyšok sa vylúči a predstavuje aj istú záťaž pre organizmus. Okrem iného je to plytvanie vzácnym živočíšnym materiálom.

avita lipozomálny kolagén

AKO SA ZÍSKAVA KOLAGÉN, KTORÝ JE VYUŽITEĽNY PRE ORGANIZMUS?

Ideálny spôsob sa volá „hydrolýza“. Totiž, naše telo nevie spracovať veľké molekuly /kusy/ kolagénu, pretože to nevie jednoducho dostať do podoby, ktorá by mala zmysel. Ale ak sa kolagén rozbije hydrolýzou na maličké peptidy, už s tým telo dokáže niečo urobiť.

Zaujímavá je aj informácia o tom, že sa často stretávame s kolagénom, ktorý obsahuje viac druhov. Pre spotrebiteľa je to vábivé, pretože očakáva efekt na všetkých častiach tela. Ale ten efekt je často pomalší. Je to ako s vitamínmi. Je lepšie brať jednotlivé vitamíny, ako nejakú zmes, ktorej hovoríme multivitamín. Know-how každej spoločnosti, ktorá vyrába kolagén je práve v pomere peptidov, ktoré sa delia na viac druhov. Preto nie je kolagén rovnaký. Aj keď je napríklad z hovädzieho dobytka alebo rybí. Každý kolagén má svoju ochrannú známku.

AKÝ JE „MORSKÝ KOLAGÉN“?

Osobne som sa stretla a skúšala piť asi dva druhy tzv. morského kolagénu. Resp. ide o kolagén získavaný z plutiev, kože, kostí a šupín. Peptidové reťazce sú menšie, a tak celkom dobre stráviteľné. Do prípravkov sa často pridáva niečo na dochutenie, pretože rybí kolagén nie je celkovo veľmi chutný. A práve to dochutenie môže a nemusí byť kontraproduktívne. Okrem toho je to prášok, to znamená, že je otázne koľko z toho telo vlastne spotrebuje resp. využije. Poznám však viac ľudí, ktorí si chvália rybí kolagén a vidia efekt.

Avita lipozomálny kolagén

AVITA LIPOZOMÁLNY KOLAGÉN 

Čo vlastne znamená slovo „lipozomály“? LIPOZOMÁLY sú vlastne transportné častice, ktoré odnesú „náklad“ do vnútra tela a dopravia na miesto, ktoré je pre využiteľnosť najlepšie. Sú to malinké nanočastice, ktoré pohltia veľkostne toľko, koľko je vhodné a prežijú transport tráviacim traktom. V roku 1995 sa objavili pravdepodobne prvý krát pri liečbe rakoviny ako nosiče účinného lieku. 

Dôležité pre vstrebávateľnosť a využitie lipozomálneho kolagénu sú však aj niektoré vitamíny a minerály. Vitamín C, Vitamín E, zinok a Biotín ideálne v lipozomálnej forme.

KTO BY MAL UŽÍVAŤ AVITA LIPOZOMÁLNY KOLAGÉN?

Aby bolo jasné, kolagen liposomal nie je len pre ľudí nad 40 rokov. Kolagén tiež nie je len pre športovcov. Lipozomálny kolagén sa doporučuje aj deťom, ktoré rýchlo rastú. Ľuďom s bolesťami chrbtice a kĺbov. Problém je, že my dokážeme regenerovať pomerne dlhý život, ale vo veku seniorov sa regeneračný proces spomaľuje až zastavuje. A niektoré procesy, sa už opraviť nedajú. Preto myslite na to, že podpora pomocou lipozomálneho kolagénu, ak vás niečo pobolieva, alebo športujete, je prínosná. 

Ja som sa o tieto veci nezaujímala, keď som bola mladšia. Až teraz, keď mám po 40-tke. Ale zase lepšie dnes ako o 10 rokov. A keďže sa snažím hýbať a naozaj ma „všetko“ pobolieva, budem piť kolagén pravidelne. Odporúča sa minimálne 3 mesiace. Netreba čakať zázraky za mesiac. Telu sa človek často nevenuje roky, a potom chce výsledok na počkanie. To tak predsa nefunguje, veď to sami dobre viete.:)

DÁVKOVANIE

Denne by ste mali prijať jednu polievkovú lyžicu, ktorú môžete vliať do 1dcl džúsu alebo vody. Ja si Avita lipozomálny kolagén vlievam do vody, v pomarančovom džúse mi to chytá zvláštnu príchuť.  Tým, že beriem aj lipozomálne magnézium, vlievam si do vody aj čajovú lyžičku magnézia. Ale tu sa berie magnézium dva krát do dňa. To niekedy nabudúce.

Zdroj informácií mi poskyla Avita, ak máte otázky, na ktoré potrebujete odpoveď, obráťte sa na AVITA mailom alebo telefonicky.

Ak tento článok čítali i muži, mám veľkú radosť. Pretože je určený všetkým, ktorí chcú žiť aktívne. Prajem Vám krásny deň a nezabudnite, že na celú Avita, môžete zatiaľ využívať zľavový kód ELISKA15 .

Zdielajte s kamarátkou
  •  
  •  
  •  
  • 1
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk