10 tipov ako sa správne starať o citlivú pokožku

Krásny deň priatelia, hneď úvodom vás chcem vyzvať na zdieľanie tohto článku. Veľa žien, ale i mužov má citlivú pokožku. Hľadajú kozmetiku, ktorá im prinesie úžitok. V tomto článku nájdete 10 tipov ako sa správne starať o citlivú pokožku a tiež kozmetické prípravky, ktoré citlivej pokožke naozaj pomôžu cítiť sa komfortne.

10 tipov ako sa správne starať o citlivú pokožku

Čo znamená „citlivá“ pokožka?

Povedala by som, že citlivá pleť či pokožka tela nie je typom pleti, ale skôr stavom. Tento stav u niekoho príde v detstve, a zase odíde. U niekoho sa objaví v dospelosti. Závisí od skutočne mnohých faktorov. Vplyvy sú i dedičné, ale faktom zostáva, že citlivú kožu si vieme i vyrobiť. V tomto článku chcem riešiť kozmetické prípravky, ale aj faktory, ktoré ovplyvnia stav pokožky, ktorá sa následne stáva citlivou.

10 tipov ako sa správne starať o citlivú pokožku

 

Čo všetko môže za to, že moja pleť je citlivá?

 1. dedičný faktor – vnútorné vplyvy- vonkajšie podmienky – podnebie  (mnohé z nich idú ruka v ruke)
 2. dehydratácia – nedostatočné pitie vody spôsobuje okrem spomaleného metabolizmu, suchšie orgány, sliznice i kožu
 3. dehydrovaná pokožka je náchylná na infekcie a plesne
 4. nedostatok vody v pokožke spôsobuje oslabenie kožnej bariéry, ktorá následne nedokáže odolávať všetkým vplyvom – PITE!
 5. používanie vysušujúcich mydiel a gélov (niektoré obsahujú množstvo tenzidných látok, ktoré kožu vysušujú) – POZRI nižšie Sensitive!
 6. kozmetika s parfemáciou a syntetickými farbivami (niekto reaguje a niekto nie) – vyhnite sa SYNTETICKÝM vôňam a množstvu esenciálnych olejov!
 7. agresívne zloženie – DODRŽIAVAJTE NÁVOD najmä pri produktoch ako kyseliny!
 8. nesprávna skincare rutina (odlíčením rutina nekončí, nepoužívate ochranu a nehydratujete !)
 9. nedôsledné odlíčenie a čistenie pomocou agresívnych prípravkov (micelárne vody s obsahom sultáfov, produkty s obsahom alkoholu, pleťové vody s obsahom alkoholu, ktoré nadmerne vysušujú)
 10. „preexfoliovaná“ pokožka (používanie všetkých možných druhov kyselín v silnejších koncentráciach, často a jedna cez druhú)
 11. drsné typy pleťových pílingov (nie je abrazívny typ pílingu pre každého – a tiež záleží aj od tvrdosti vody
 12. vplyv slnečného žiarenia – POUŽÍVAJTE VYŠSIE SPF! DENNE!
 13. tehotenstvo a hormonálne poruchy 
 14. žiaľ aj rúško a trenie

Tento dlhočizný zoznam možno pomôže tým, ktorí majú nábeh na citlivú pokožku a tak budú vedieť zabrániť niektorým zlozvykom.

ok, dostávame sa k otázke ….

10 tipov ako sa správne starať o citlivú pokožku
Eubos Sensitive krém na citlivú pokožku rúk

ČO S TÝM VIEME UROBIŤ?

Sčasti vám napovedia už jednotlivé body v predchádzajúcom odseku. V tomto článku sa venujem zľahka len citlivej pleti. Takej, ktorá reaguje začervenaním, svrbením, pálením či šúpaním. Je to pleť, ktorá reaguje viditeľne na vonkajšie podmienky. To sa môže týkať pleti suchej, ale i problematickej.

Pri vetre rýchlo sčervenie a stráca vlhkosť. Pri slnku je tento stav podobný. Najrýchlejšie sčervená napríklad pri zmene teplôt. Okola nosa a na líčkach môže mať citlivá pleť popraskané cievky – kuperóza. Okolo nosa a v obočí sa môže šúpať. Niektoré prejavy sú už naozaj vhodné na návštevu dermatológa.

NA KONCI ČLÁNKU JEDNO MALÉ ZĽAVOVÉ PREKVAPENIE!

OCHRANNÁ BARIÉRA KOŽE

KOŽA je neuveriteľný orgán. Keď si predstavíte čomu všetkému je vystavená a čo musí zvládať, tak je to naozaj obdivuhodné. Aby však fungovala v plnom rozsahu, musí byť silná. Preto, aby bola silná, musí v nej všetko pracovať ako má. A to sa dnes nedeje kvôli rôznym vplyvom. PRETO! si pomáhame kozmetikou, ktorá je na to určená.

Táto veta platí pre tých, ktorí by mohli tvrdiť, že kozmetikou si pleť rozmaznávame alebo, že jednoducho nič nepotrebujeme len vodu a mydlo.

ČOHO SA VYVAROVAŤ?

Väčšina vecí už bola menovaná v prvej časti článku. Avšak je tu ešte otázka prístrojov. Ak sú nástroje alebo prístroje dostatočne jemné (nevyvíja sa pri nich nadmerný tlak) tak sú prístroje väčšinou v poriadku. Pri extrémne citlivej pleti s nábehom na praskanie cievok, treba konzultovať s dermatológom alebo s poradcom, či je ten prístroj naozaj vhodný. Všetko sa odvíja od stavu pleti, ktorý sa však taktiež mení obdobím a inými podmienkami.

10 tipov ako sa správne starať o citlivú pokožku

Ak prídeme na to, čo nám spôsobuje citlivosť pokožky a odstránime čo najviac týchto negatívnych prvkov, malo by nastať zlepšenie.  Ale k životu potrebujeme aj kozmetiku na citlivú pokožku, pretože chceme byť čistí (len voda nepostačí), chceme mať čisté a nie mastné vlasy, chceme ruky chrániť, pretože koža na nich je veľmi namáhaná, a taktiež naša pleť potrebuje hydratovať a chrániť. 

Dostávam sa k možnosti skúsiť radu Eubos Sensitive skin , pretože Eubos je v prvom rade profesionálna lekárenská kozmetika a starostlivosť. V Nemecku je vysoko uznávaná aj s radou Urea aj s radou pre diabetikov, ktorí majú tiež svoj problém s kožou. 

My máme doma asi už tri mesiace pár produktov z rady Sensitive. Radu UREA si nechal môj manžel a ja radu Sensitive. Aj keď moja pokožka nie je vyslovene citlivá, dávam prednosť produktom, ktoré ma nevysušia. 

V tomto článku sa viac povenujem telu ako pleti. V blízkej budúcnosti príde viac článkov na tému citlivej pleti alebo dokonca i rosacei, ktorá je obvzlášť náročná na udržiavanie. 

10 tipov ako sa správne starať o citlivú pokožku
Eubos Sensitive Shower oil

10 TIPOV AKO SA SPRÁVNE STARAŤ O CITLIVÚ POKOŽKU

PITE VIAC VODY A DBAJTE NA OCHRANU A HYDRÁTACIU KOŽE

Pitie vody je samozrejmosťou. Jednoducho si dajte záväzok a postavte vodu do fľaše tak, aby ste na ňu kedykoľvek videli. Pri „dennej údržbe“ používajte produkty bez parfemácie, alebo s prírodnou parfemáciou. Dám vám tip na sprchový olej a sprchový krém. 

Sensitive shower oil som obľúbila asi najviac. Mám rada olejovú textúru, ktorá ani po sprche nezanechá napnutú pokožu. Ideálny olejový koncentrát pre naozaj suché typy koží s veľkou dávkou lipidov. Obshuje 55% zmesi olejov (mandľový, sójový, saflorový). Je bez lanolínu (častý alergén) a bez farbív. Samozrejme, že neobsahuje alkalické mydlo.

% kód ELIMU10 platí od 18.-21.4. na eshope TAARGETA

Sprchovací olej Sensitive Eubos zachováva prirodzenú biosféru pokožky, udržuje lipidový film na dobrej úrovni a posilňuje kožnú bariéru. Harmanček obsahuje bisabolol, ktorý je protizápalový a ukľudňujúci. U nás sa táto kozmetika predáva zatiaľ na eshope, v Nemecku vo všetkých lekárňach.

Nie sú všetky sultáty zlé, niektoré sú schválené tzv Cosmos standard, čo je certifikát pre prírodnú a organickú kozmetiku. Je to povrchovo aktívne činidlo, ktoré čistí a pení v produkte. Avšak pri citlivej pokožke je na zvážení či v produkte je alebo nie je, napríklad SLS.

10 tipov ako sa správne starať o citlivú pokožku
ľavá strana nové balenie shower oil, pravá strana pôvodné balenie shower cream

Sprchovací krém Eubos Sensitive vyzerá ako gél, ktorý jemne zmliečnie. Je to alternatíva k ľuďom, ktorí jednoducho nemajú radi olejovú textúru. Vo všetkých produktoch je použitá termálna voda a v tomto sprchovom kréme aj provitamín B5. 

NANÁŠAJ NA RUKY, KRÉM NA RUKY TAK ČASTO AKO SA DÁ!

Ja mám viac krémov na ruky a každý na inom mieste. Je to aj kvôli tomu, aby som si ruky častejšie natierala, ale aj tak to nerobím akoby som mala. A to je na nich vidieť najmä v chladných mesiacoch.

Striedam krém na ruky Urea a Sensitive hand repair care. Urea je v kúpeľni a používam ju najmä  pred spaním vzhľadom na 5% ureu a sensitive krém na ruky mám v kuchyni a používam ho vlastne stále. Obsahuje ich patentovaný komplex látok Hygroderm®  (urea, glycerol a aminokyseliny). Plus ružovú vodu, pantenol a ďalšie zložky. Nezanecháva mastný pocit, len jemný nelepivý a ľahký film.

10 tipov ako sa správne starať o citlivú pokožku

HYDRATUJ A VYŹIVUJ POKOŽKU NIELEN PLEŤ AJ TELO!

Pre lepšie vstrebanie a uzamknutie hydratácie v pokožky, doporučujem naniesť telové mlieko ešte na vlhkú kožu. Mám síce rada pôžitkovú kozmetiku viac ako tú funkčnú, ale veľmi často vo svojich správach riešite veľmi citlivú pokožku. 

A preto sa táto minirecenzia opäť so % kódom na Eubos bude hodiť. Telové mlieko Eubos Sensitive má ľahkú hydratačnú textúru. Rýchlo sa vpíja a nezanecháva mastný pocit. Je bez vône, ale pokožku zanechá hydratovanú. Odporúčam ženám aj mužom s citlivou pokožkou. Ak ju máte veľmi suchú, tak siahnite po Lipo repair lotion z rady Urea Eubos.

Opäť obsahuje už spomínaný Hygroderm® faktor, ale aj viac olejov. Obsahuje tiež fytoaktívne látky, a termálnu vodu. Aj keď nemám odskúšané, doporučuje sa aj na pokožku po opaľovaní. Vzhľadom na intenzívny hydratačný faktor je to určite vhodné.

10 tipov ako sa správne starať o citlivú pokožku

AK MÁTE PROBLÉM AJ V POKOŽKE HLAVY, SKÚSTE TENTO ŠAMPÓN!

Ja viem, že mať seboreu alebo lupiny, nie je nič príjemné. A tiež viem, že buď produkt sadne alebo nie. Takže jediná možnosť ako to zistiť, je skúsiť. Ja som šampón na citlivú pokožku hlavy vyskúšala a nemám k nemu výhrady. Ale dám ho určite vyskúšať susedke, ktorá trpí na seboreu vo vlasovej časti.

Ja mám jemné vlasy, ktoré rýchlo mastnejú, a som s týmto šampónom úplne ok. Obsahuje polyméry na rastlinnej báze, pantenol, pšeničný proteín, a PCAHygrofaktor.

Čo mám použiť na pleť?

Citlivá pleť je stav pleti a ja rozumiem aj tomu, že môžete mať pleť s prvými známkami starnutia či stratou elasticity. Eubos je kozmetika, ktorá má výber aj v tejto línii. Ja sa v tomto článku zameriavam čisto na produkty určenej pre citlivú pleť. Ja som nechala manželovi vyskúšať ešte sensitive moisturizing cream. On je v našej rodine suchokožec, ktorý vyhľadáva mastnejšie druhy krémov, hoci Urea face cream je ľahká a páčila sa mu.

Musím však povedať, že krém je veľmi ľahký. Myslím, že aj aknózna pleť, ktorá potrebuje chrániť a hydratovať, bude spokojná. Treba si uvedomiť, že aj problematická aknózna pleť je veľmi citlivá. Je zapálená a boľavá. Lenže tiež má narušený ochranný film a tiež potrebuje zvlhčovať a chrániť.

Zloženie krému si viete pozrieť cez preklik. V podstate sú účinné látky zamerané na zvýšenie ochrany a obrany kože, na hydratáciu a tiež má protizápalový charakter. Ja ho mám ešte v pôvodnom balení, ale viaceré produkty v tejto línii už majú nový dizajn.

Tento mesiac mám ešte v pláne veľký článok – rozhovor s Petrou o rosacei. Dúfam, že nám to vyjde, pretože to pekne zapadá spolu s témou citlivá pleť.

Využite % kód ELIMU10 od 18.-21.4. na celé portfólio značky Eubos vrátane našej obľúbenej detskej kozmetiky. A dajte vedieť, či ste spokojné na môj Instagram alebo Facebook.

Krásny deň

 

Zdielajte s kamarátkou
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Copyright © 2021 Elimakeupartistblog.com · Created by nic.sk